Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /home/gedminai/domains/gedminai.lt/public_html/n/wp-config.php on line 90
Baigiamasis projekto U3N dalyvių susitikimas vyko Norvegijoje. | Gedminų progimnazija
Klaipėdos miesto herbas Klaipėdos miesto herbas
Klaipėdos Gedminų progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Gedminų g. 3
Klaipėda LT-94167
Įmonės kodas: 190444130

Telefonai:
raštinės (8 46) 34 61 09,
El. p. mokykla@gedminai.lt


Kur mus rasti?

Dalyvaujame projektuose:
















Baigiamasis projekto U3N dalyvių susitikimas vyko Norvegijoje.

Balandžio 30-osios ankstų rytą pradėjome savo kelionę į paskutinį Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto „UNITED IN NATURE – NATIONAL NATURE, INTERNATIONAL HERITAGE!” („U3N“) dalyvių susitikimą. Jis vyko Norvegijoje, Engerdal miestelyje.

Šestadienį, apie pietus, jau buvome Osle. Čia pasivaikščiojome nuostabiomis Oslo gatvėmis, apžiūrėjome senovinius pastatus, užsukome į Nobelio premijos lauretų muziejų. Matėme  karališkosios šeimos rezidenciją. Šie karališkieji rūmai buvo pastatyti  dar 18-ojo amžiaus pradžioje ir buvo skirti Norvegijos – Švedijos karaliui Karlui III. Tai vienas iš svarbiausių statinių visoje šalyje! Pastatas iki dabar yra naudojamas pagal pagrindinę paskirtį – jame gyvena Norvegijos monarchai. Greta rezidencijos stebėjome besikeičiančią karališkąją sargybą. Praeidami matėme įspūdingus, po vandeniu iki pusės panardintus Oslo operos namus, pagrindinę miesto aikštę, katedrą, apžiūrėjome vikingų laivus, matėme raitelius, rodančius programą su policijos arkliais, vaikštinėjome Akerselnos upės krantinėje, grožėjomės ypač skaidriu upės vandeniu, upės priešingas krantines jungė daug įvairių tiltų, atimančių žadą.

Pusę sekmadienio praleidome vykdami iš Oslo į Engerdalą. Tačiau kelionė neprailgo, mat pro autobuso langus galėjome stebėti nuostabius vaizdus – uolas, kalnus, didžiulius miškų plotus. Atvykusius mus pasitiko šeimos, kurios mus priėmė.

Pirmąją vasaros dieną, pirmadienį, krapnojant lietaus lašeliams ir spaudžiant šaltukui, vykome į mokyklą. Ten mus pasitiko EBUS mokyklos mokiniai, atliko mokyklos dainą. Vėliau mokiniai svečius supažindino su mokykla. Šioje mokykloje mokinių skaičius penkis kartus mažesnis nei mūsiškėje, tačiau mokykla labai moderni. Dalyvavome pamokose, kvadrato varžybose. Beje, šis žaidimas Norvegijoje žaidžiamas vadovaujantis kitokiomis taisyklėmis, kurias greit perpratome. Kitą dieną vėl dalyvavome anglų kalbos, matematikos, kūno kultūros pamokose. Tuo metu projekto koordinatoriai įvertino galutinius projekto produktus, taip pat buvo tariamasi dėl projekto vertinimo ir įsivertinimo instrumentų, galutinio klausimyno paruošimo, galutinės projekto ataskaitos.

Trečiadienį iš mokyklos vykome į Blokkoden parką. Ten mums rodė mažus namelius, kuriuose gyveno Sami gentis. Gidas pasakojo apie jų gyvenimo būdą, populiaciją, kalbą. Taip pat papaskojo apie vietinių miškuose įrengiamus namelius, kuriuose apsistoja medžiotojai. Po to važiavome į Guttulia nacionalinį parką. Ten akmeniniu kalnų takeliu žingsniavome apie 4 kilometrus iki stovyklavietės. Stovyklavietė yra vos 4 kilometrai iki Švedijos. Atėjome išsekę, tad kiek turėjome pailsėti. Tuomet mus supažindino su svarbiausia informacija apie nacionalinį parką – tai mažiausias nacionalinis parkas Norvegijoje – 23 kv. km, įkurtas 1968 metais, per jį teka Gutulia upė. Vėliau leidomės laukais iki namelio, kuriame pasirašėme svečių knygoje. Po to visos grupės turėjo atlikti užduotį – ieškoti paslėptų klausimų ir atsakyti į juos. Tai buvo labai smagi, tačiau varginanti užduotis. Pasitikrinę žinias apie nacionalinį parką, leidomės ilgon kelionėn atgal. Pasiekus tikslą, mus atgaivino lietus.Tuomet su savo šeimomis vykome namo. Mane priėmusi šeima dar užsuko parodyti jų vasarnamį. Ten grožėjomės nuostabiu kraštovaizdžiu. Netikėtai pamatėme elnių, atėjusių atsigerti, būrį. Vaizdas buvo neįtikėtinas, lyg iš pasakos. Pasigrožėję išdidžia jų eisena, stulbinančia išvaizda ir pasigerėję sumanumu, vykome iki Švedijos sienos.

Ketvirtadienį iš mokyklos autobusu vykome į nacionalinį parką. Čia išklausėme trumpo pasakojimo apie jį, pasiklausėme keleto tradicinių dainų, apžiūrėjome eksponatus muziejuje. Vėliau svečiavomės Sami genties kaimelyje. Ten mokėmės skaičiuoti iki 10 samių kalba, susipažinome su šios genties tautiniu kostiumu, kepėme duoną, mėtėme kilpas ant elnių ragų. Tai buvo labai smagūs ir įdomūs užsiėmimai. Kupini įspūdžių vykome į baigiamojo renginio vietą. Projekto dalyvius pasveikino meras, buvo pristatyti galutiniai projekto produktai. Pasiklausę nuostabių kvarteto „S.A.L.T” dainų, šokome norvegų liaudies šokius, skanavome šio regiono patiekalų.

Paskutinę dieną vykome į Røros. Šis kalnakasių miestelis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai vienas iš seniausių Europos miestų, kuriuose vyrauja mediniai pastatai. Ten apsilankėme muziejuje, išklausėme pasakojimą apie 330 metų senumo Røros miestelio kalnakasybos istoriją,  apžiūrėjome požemius, kuriuose eksponuojama, kaip buvo išgaunama vario rūda. Vėliau turėjome laisvo laiko pasivaikščioti po miestą, juo pasigrožėti. Grįžę atgal į muziejų pildėme susitikimo vertinimo anketas.

Šis susitikimas buvo puikus – daug sužinojome, išmokome, pamatėme. Nesinorėjo išvykti ir palikti savo naująsias šeimas, draugus. Labai norėtume ten sugrįžti vėl.

[nggallery id=274]

Justina Zokaitė, 8a kl. mokinė

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.