Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /home/gedminai/domains/gedminai.lt/public_html/n/wp-config.php on line 90
 INTEGRALUS  GAMTOS  MOKSLŲ UGDYMAS | Gedminų progimnazija
Klaipėdos miesto herbas Klaipėdos miesto herbas
Klaipėdos Gedminų progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Gedminų g. 3
Klaipėda LT-94167
Įmonės kodas: 190444130

Telefonai:
raštinės (8 46) 34 61 09,
El. p. mokykla@gedminai.lt


Kur mus rasti?

Dalyvaujame projektuose:
 INTEGRALUS  GAMTOS  MOKSLŲ UGDYMAS

Klaipėdos „Gedminų“ progimnazija dalyvauja integruoto gamtamokslinio ugdymo projekte „ Bendrojo ugdymo turinio organizavimo modelių sukūrimas ir išbandymas bendrajame ugdyme“, finansuojamame ES lėšomis. Tai galimybė gamtos mokslų mokyti/is įdomiai ir įtraukiančiai, atliekant tiriamuosius darbus, eksperimentuojant, mokantis už mokyklos ribų. Įgyvendinant šią programą su klase dirba du, trys mokytojai. Kiekvienas mokytojas  moko artimiausių savo specialybei temų, kiti padeda planuoti, konsultuoja pagrindinį mokytoją. Glaudžiai bendradarbiaujama su geografijos mokytoju. Progimnazijoje į programos įgyvendinimą įsitraukia ir administracija.  Pagal integruotą gamtamokslinio ugdymo programą dirbančių mokytojų prašymu į tvarkaraštį įtraukiamos dvi gamtos mokslų pamokas iš eilės, todėl jas lengviau organizuoti netradicinėse aplinkose, arba mokiniai gali atlikti didesnės apimties praktines, projektines veiklas, laboratorijoje organizuoti tiriamuosius darbus. Laboratorijoje įdarbintas mokytojo padėjėjas-laborantas.   

[ngg src=”galleries” ids=”633″ display=”basic_thumbnail”]

Mokiniai,  naudodamiesi nauja medžiaga  naujai įrengtoje laboratorijoje, kitaip  mokosi biologijos, chemijos ir fizikos –  susipažįsta su naujais dalykais. Mokiniai gamina molekulių modelius iš pasirinktų medžiagų, susipažinę su atmosferos sandara, gamina atmosferos sluoksnių išsidėstymo modelius, gamina sočiuosius ir nesočiuosius tirpalus, tyrinėdami aiškinasi, kaip keičiasi vandens agregatinės būsenos. Augalų herbarizavimo metodo taikymo tikslas – mokinių susipažinimas su mokyklos teritorijoje augančiais augalais. Jie mokosi kurti gyvosios gamtos istorijos kolekciją.

Įgyvendinus ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“,  progimnaziją pasiekė daug gamtos ir technologinių mokslų mokymo įrangos bei priemonių, skirtų 1-4 ir 5-8 klasių mokinių ugdymui.

Mokiniai mokomi aktyviais, kūrybiškais metodais, jie gauna paskatų kurti, modeliuoti, bendradarbiauti. Dėl to labai išauga mokinių mokymosi  motyvacija, susidomėjimas gamtos mokslais, o kartu pagerėja ir jų pasiekimai.  Programos metu tiek mokytojai, tiek vaikai parodo savo kūrybiškumą, išradingumą, susitelkimą

Gamtamokslinio ugdymo mokytoja Vita Venskienė

 

Daugiau informacijos:

http://www.vedlys.smm.lt/

http://gamta5-8.lfma.eu/

https://duomenys.ugdome.lt/?/mm/gamtamokslis