- Projektas yra finansuojamas iš Erasmus+ programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
- Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą.
Nuo 2014 m. rugsėjo mėn. mokykla dalyvauja Erasmus+ 2 pagrindinio veiksmo Comenius tarpmokyklinių strateginių partnerysčių projekte “We are the world, we are the children” Nr. 2014-1-LT01-KA201-000522
Projekto koordinatorius – Klaipėdos Gedminų progimnazija.Šiam projektui įgyvendinti skirta 35 650 eurų dotacija.
Projekte dalyvauja 5 mokyklos iš Kroatijos, Graikijos, Rumunijos, Turkijos ir Lietuvos.
- COLEGIUL NATIONAL SPIRU HARET, Rumunija
- Osnova skola Jure Kastelana, Kroatija
- Karsiyaka Ortaokulu, Turkija
- PLATON M.E.P.E., Graikija
- Klaipėdos Gedminų progimnazija
Projekto veikloje dalyvauja 10-14 metų mokiniai.
Projekto bendravimo kalba – anglų kalba.
Projektas truks iki 2016 m. rugpjūčio 31 d.
PROJEKTO APRAŠYMAS
Projekto idėja – atrasti tautos istorijoje gerąsias sėkmės istorijas, kaip vaikai keitė pasaulį: gelbėjo žmones, nepalūžo ekstremaliose situacijose, gynė ir kovojo už žmogiškąsias vertybes.
Šiuo projektu norime įkvėpti savo mokinius, jaunąją kartą, veikti jau šiandien ir keisti pasaulį, nepaisant jauno amžiaus, tautybės, rasės, socialinės padėties, įsitikinimų ir kitos juos veikiančios aplinkos. Projekto esmė – įrodyti, kad kiekvienas gali realizuoti save, įgydamas ir tobulindamas socialines, kalbines, komunikavimo, pažinimo, iniciatyvumo ir kūrybingumo, kultūrines, asmenines kompetencijas ir įgūdžius. Įgiję šias kompetencijas, mokiniai formuos savo vertybines nuostatas, taps pakantesni istorijai, kitai kartai, taps atviresni kitai kultūrai, požiūriui, įgis pasitikėjimo savimi ir kitais. Tikimasi, kad projekto dalyviai taps aktyvūs kuriant stiprią bendradarbiavimu, bendravimu, savitarpio pagarba ir supratimu Europą.
Projekto metu kiekvienos šalies partnerės atstovai ieškos istorinių faktų apie savo regiono vaikų atliktus žygdarbius, pakeitusius savo/ kažkieno gyvenimą. Surinktos istorijos patraukliomis jauniems žmonėms formomis bus perteikiamos įvairiomis moderniomis meninės raiškos priemonėmis (šokiai, teatras, muzika, dailė, IT).
Vizitų metu bus pristatoma surinkta istorinė medžiaga apie savo regiono vaikų atliktus žygdarbius, savo krašto kultūra ir tradicijos. Projekto dalyviai, grįžę iš mokymosi mobilumų, savo mokyklos mokiniams ir mokytojams perduos informaciją apie susitikimus ir visas veiklas, vykdytas kitose šalyse.
Projekto dalyviai sukurs projekto svetainę, bendraus Skype programa, elektroniniu paštu, virtualioje aplinkoje Edmodo. Kiekvienoje mokykloje partnerėje bus įrengtas stendas „Gyvoji istorija“, kuriame bus eksponuojama ir nuolat papildoma su projektu susijusi medžiaga.
Projekto metu bus sukurtas el. metodinis – mokomasis leidinys „Vaikai irgi gali keisti pasaulį”. Šiame leidinyje visų šalių istorijos, gimtosios kalbos, etikos, menų mokytojai pateiks pamokų planus, padalomąją medžiagą bei metodines rekomendacijas. Leidinys bus išleistas projekto dalyvių gimtąja bei anglų kalba. Projekto partneriai išleis bendrą DVD, titruotą anglų kalba, kuriame bus sudėti projekto metu surinktų istorijų pristatymai.
Projekto svetainės:
http://twinspace.etwinning.net/4874/pages/page/22747