Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /home/gedminai/domains/gedminai.lt/public_html/n/wp-config.php on line 90
Tęstinis tarptautinis projektas- "Baltijos krantas", kelionė į Sankt-Peterburgą. | Gedminų progimnazija
Klaipėdos miesto herbas Klaipėdos miesto herbas
Klaipėdos Gedminų progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Gedminų g. 3
Klaipėda LT-94167
Įmonės kodas: 190444130

Telefonai:
raštinės (8 46) 34 61 09,
El. p. mokykla@gedminai.lt


Kur mus rasti?

Dalyvaujame projektuose:
Tęstinis tarptautinis projektas- „Baltijos krantas”, kelionė į Sankt-Peterburgą.

Š. m. bandžio 21 – 28 dienomis mūsų mokyklos delegacija: 3mokytojos ir 6 8d klasės mokiniai vyko į Sankt – Peterburgą susitikti su gimnazijos Nr. 67 kolektyvu. Išvykę iš Klaipėdos autobusų stoties po poros valandų buvome Latvijos sostinėje. Belaukiant autobuso, apėjome, susipažinome su Ryga, jos senamiesčiu. Vėlai vakare įsėdome į autobusą ir po pusę paros trukusios kelionės buvome Sankt – Peterburge. Išsiskirstėme į šeimas, susipažinome su laikinąja šeima. Šiek tiek pailsėję, sutartu laiku visi susirinkome ir prasidėjo pirmoji ekskursija, kurios metu vaikai, pas kuriuos gyvename, pasakojo apie savojo miesto gimimo vietą – Petropavlovsko tvirtovę. Apžiūrėjome cerkvę, kurioje palaidoti visi carai ir imperatoriai, pabuvojome ir politiniame kalėjime. Dėl varginančios kelionės, šios dienos programa buvo baigta.
Pirmadienį susirinkome mokykloje, susipažinome su mokyklos aplinka, kabinetais, mokiniais. Vėliau ėjome į Isakijaus katedrą. Tai aukščiausias pastatas Sankt – Peterburge. Pakilę į 100metrų aukštį stebėjome Sankt Peterburgą iš paukščio skrydžio. Vaizdas išties pribloškiantis. Taip pat buvome šventovėje „Cпас на крови“ (vert. „Išsaugojo krauju“), susipažinome su įdomia šios šventyklos bei jos pavadinimo istorija.
Antradienį vykome į Jusupovo dvarą, kuriame buvome supažindinti su viena iš Rasputino mirimo teorijų. Apsilankėme visose šių rūmų salėse, netgi šio dvaro naminiame teatre. Nors oras nebuvo geras, tačiau lyjant lietui visi skubėjome į Marijos teatrą, kuris yra pripažintas vienu gražiausių pasaulyje. Mes turėjome unikalią galimybę ten pažiūrėti du baletus.

Trečiadienį lankėmės, ko gero, Sankt Peterburgo įžymybėje, kuri garsina šį miestą visam pasauliui- Ermitaže. Vienas didžiausių ir seniausių muziejų eksponuoja apie 3mln. eksponatų. Ko gero, įsimintiniausi eksponatai: grojantis-judantis laikrodis, kuris čia yra nuo Jekaterinos I laikų, faraono mumija atvežta iš Egipto, skulptūros iš Graikijos.
Ketvirtadienį vykome į tolimesnę kelionę į Царское село (vert. Caro kaimas), Jekaterinos rūmus. Labiausiai pribloškė Gintaro kambarys, 9 tonos 16 atspalvių gintaro skamba išties įspūdingai. Tiesa, taip ir atrodo. Vakare visi jaunesnieji susirinkome kartu praleisti paskutinio vakaro. Stebėjome klounų-mimų teatro – studijos „Лицедей“ pasirodymą. Juoku bei šiuolaikinės muzikos ritmu pasibaigė paskutinysis vakaras.
Penktadienį mokyklos aktų salėje pristatėme būriavimą bei mūsų nacionalinio patiekalo – cepelinų– gaminimo ypatumus. Gavome atminimo dovanėles. Tai buvo paskutinis vizitas mokykloje. Vykome į politinės istorijos muziejų, kuriame mus supažindino su XIX amžiaus mokykla. Po to važiavome į povandeninį laivą. Paskutiniąsias minutes praleidome pirkdami paskutiniuosius suvenyrus ar tiesiog valgydami. Stotyje paskutinįkart visi susirinkome buvo ašarų, buvo juoko, daug apsikabinimų ir linkėjimų. 8valandą autobusas pajudėjo Rygos link, o šeštadienį 14 valandą susitikome su savo tikrosiomis šeimomis. Po varginančios kelionės skaudėjo visą kūną, buvome be galo pavargę, tačiau įspūdžių kupini dar ilgai artimiesiems pasakojome apie nuotykius.
Ši savaitė tiesiog skriete praskriejo, tačiau įspūdis apie kitokį miestą, kuriame pastovus šurmulys, spūstys, skubėjimas, išliks ilgai.

 

[nggallery id=82]

8d Kristina Andrejevaitė

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.