Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /home/gedminai/domains/gedminai.lt/public_html/n/wp-config.php on line 90
Sausio 27-oji -Tarptautinė holokausto aukų atminimo diena | Gedminų progimnazija
Klaipėdos miesto herbas Klaipėdos miesto herbas
Klaipėdos Gedminų progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Gedminų g. 3
Klaipėda LT-94167
Įmonės kodas: 190444130

Telefonai:
raštinės (8 46) 34 61 09,
El. p. mokykla@gedminai.lt


Kur mus rasti?

Dalyvaujame projektuose:
Sausio 27-oji -Tarptautinė holokausto aukų atminimo diena

Šią dieną 1945 metais buvo išlaisvinta didžiausia Europoje  Aušvico (Osvencimo) koncentracijos stovykla Lenkijoje. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2005 metų lapkričio 1 dienos rezoliucija paskelbė sausio 27-ąją kasmetine Tarptautine holokausto aukų atminimo diena. Lietuva turi ir kitą datą, kai pagerbia per holokaustą žuvusius žydus – rugsėjo 23-iąją minime Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, taip pagerbdami Vilniaus geto likvidavimo 1943 metais aukas.

Programos „Nordplus“  projekto ir GTUC  – Tolerancijos centro mokiniai pirmadienį po pamokų susirinko diskusijai apie žmogaus teises ir jų pažeidimus holokausto metu. Pristatyme apie Aušvico koncentracijos stovyklą sužinojo apie joje vykdomus nusikaltimus žmogiškumui.

Diskutuojant ir dirbant grupėse mokiniai turėjo sudėti  iš LR Konstitucijos „Žmogus ir valstybė“ skyriaus straipsnių ištraukas. Jose atsispindėjo visos teisės, minties, žmogiško orumo, tikėjimo laisvės,  kurios buvo pažeistos, sutryptos, sunaikintos kalint koncentracijos stovyklose. 

Įdomu, kad daugumos  grupių nuomonės sutapo ir pagrindiniu žmogaus teisių ir laisvių pažeidimu laiko straipsnį Nr 21 – „Draudžiama žmogų kankinti, žaloti, žeminti jo orumą, žiauriai su juo elgtis, taip pat nustatyti tokias bausmes“.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.