Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /home/gedminai/domains/gedminai.lt/public_html/n/wp-config.php on line 90
Projekto “Let’s act together!” klasių mainai | Gedminų progimnazija
Klaipėdos miesto herbas Klaipėdos miesto herbas
Klaipėdos Gedminų progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Gedminų g. 3
Klaipėda LT-94167
Įmonės kodas: 190444130

Telefonai:
raštinės (8 46) 34 61 09,
El. p. mokykla@gedminai.lt


Kur mus rasti?

Dalyvaujame projektuose:
Projekto “Let’s act together!” klasių mainai

     Kovo 18-23 dienomis vyko Nordplus Junior projekto “Let’s act together!” dalyvių susitikimas Tartu mieste, Estijoje. Pirmadienį Tartu Mart Reinik mokykloje kartu su latvių ir estų mokiniais dalyvavome muzikos, estų kalbos, kūno kultūros ir chemijos pamokose. Vėliau aplankėme žymiausius Tartu miesto mokslo ir kultūrinius objektus. Įdomu buvo ne tik stebėti ekskursijos objektus, bet ir tai, kad ekskursiją vedė lietuvė, šiuo metu gyvenanti Tartu mieste.

     Antradienį lankėmės senovinėje Rakverės pilyje. Ten laukė įdomus išbandymas – galėjome pajausti viduramžių dvasią, gyvenimą – šaudymą iš lanko, parako gamybą, gėdos stulpą ir netgi baisų kelią į pragarą. Taip pat išbandėme mums dar nepažįstamą ir naują veiklą – krepšelių iš plonos beržo tošies pynimą. Pačių rankomis nupinti krepšeliai ilgai primins turiningą viešnagę Estijoje.

     Trečiadienio ryte susirinkome mokykloje. Ten repetavome su mokyklos orkestru: dainavome ir grojome dainą, kurią mokėmės pirmadienį. Tuomet vykome į Tartu mokslo centrą AHHAA, kur pamatėme ir išbandėme daugybę įdomių dalykų. Galėjome pagulėti ant vinių, paklaidžioti veidrodžių labirinte, pamatyti, kaip veikia skirtingi aparatai, naudojami virtuvėje, stebėti, kaip iš kiaušinio kalasi viščiukai ir kaip vyksta gyvenimas skruzdėlyne. Didžiausią įspūdį padarė mokslo pasaulio ekstremaliausios atrakcijos – pasivažinėjimas dviračiu ant lyno kelių metrų aukštyje bei astronautų treniruoklis. AHHAA centre yra vienintelis Europoje sferinis planetariumas, kuriame susipažinome su nuostabiu planetų ir žvaigždžių pasauliu. Tačiau tai dar ne viskas. Pavalgę pietus ėjome į vandens parką „Aura”, kuriame linksmai ir sveikai praleidome laiką.

   Ketvirtadienį susitikimo veiklos vyko mokykloje. Visi buvome suskirstyti į tris grupes ir turėjome tris pamokas: origami, amatai ir technologijos – dekupažo technika dekoravome žvakes ir gaminome inkilus parskrendantiems paukšteliams. Po pietų grupėse žaidėme estų IT mokytojos sukurtą žaidimą, panašų į „Alias“. Vėliau kūrėme filmukus apie laisvalaikio užsiėmimus. Kai visi juos baigė, ėjome žaisti boulingą.

   Penktadienį mokykloje mokėmės šokti tautinius estų šokius, žiūrėjome filmukus apie turiningą laisvalaikį ir, atlikdami Kahoot programa parengtas užduotis, pasitikrinome savo žinias apie tris Baltijos šalis. Popiet klasių mainų dalyviams buvo įteikti sertifikatai, apibendrintos susitikimo veiklos. Atėjo laikas su visais atsisveikti. Kelias namo neprailgo – atrodo, grįžome per akimirką.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”497″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”100″ thumbnail_height=”75″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”40″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Rodyti kaip skaidres]” template=”/home/gedminai/domains/gedminai.lt/public_html/n/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Gabrielė Rimkutė, Urtė Jankutė, 8e kl. mokinės

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.