Klaipėdos miesto herbas Klaipėdos miesto herbas
Klaipėdos Gedminų progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Gedminų g. 3
Klaipėda LT-94167
Įmonės kodas: 190444130

Telefonai:
raštinės (8 46) 34 61 09,
El. p. mokykla@gedminai.lt


Kur mus rasti?

Dalyvaujame projektuose:


Projekto “Human Rights: Promoting Citizenship” klasių mainai Norvegijoje

    Šeštadienio popietę atkeliavome į Stavangerį, Norvegiją. Visus nustebino šviečianti skaisti saulė bei kalnai, išsidriekę ties horizontu. Puikiai nuteikę gamtos vaizdai tarsi parodė, kad laukia įdomi, kupina naujų patirčių savaitė.

   Taip ir buvo: visą paskutinę rugsėjo savaitę mes mokėmės apie demokratiją, žmogaus teises, bendravome angliškai, pažinome Norvegijos kultūrą, gamtą. Hoyland vidurinėje mokykloje geriau pažinome vieni kitus bei projekte dalyvaujančias valstybes, dalyvavome pamokose. Taip pat lankėmės Stavangeryje, vaikštinėjome po Sandnesą ir aplankėme daugybę unikalių Norvegijos objektų. Mums labai įsiminė Stavangerio naftos muziejus, kuriame sužinojome apie tai, kaip Norvegija praturtėjo ir kaip plėtojosi naftos pramonė. Po to grupėse vaikščiojome po miestą ir fotografavome įdomius pastatus, ženklus įvairiomis kalbomis. Trečiadienį lankėmės miesto rotušėje, sutikome su miesto meru ir sužinojome apie demokratiją Norvegijoje, kaip mieste yra sprendžiamos įvairios problemos.

  Ketvirtadienį žaidėme labai įdomų žaidimą apie demokratiją, po to nepaprastai džiaugėmės galimybe iš arčiau  pasigrožėti Norvegijos gamta. Labiausiai visus pribloškė kelionė keltu nuo Lauviko iki Lysebotno. Fiordai, kuriais plaukėme, įspūdingi – horizontą supa kalnai ir uolos, miškai. Penktadienį pristatėme grupių darbą – nuotraukas, vėliau atlikome kitą užduotį grupėse – kartu gaminome maistą.

   Mums labai patiko ši savaitė, nes turėjome galimybę mokytis kitaip, sužinoti apie demokratiją, Norvegiją, Švediją, pabendrauti su kitais žmonėmis, pagilinti anglų kalbos įgūdžius. Draugai, kuriuos suradome mokymosi veiklos metu, bei nauji prisiminimai išliks ilgai atmintyje. Mes laukiame nesulaukiame vėl pamatyti savo draugus dar kartą Švedijoje.

 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.