Klaipėdos miesto herbas Klaipėdos miesto herbas
Klaipėdos Gedminų progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Gedminų g. 3
Klaipėda LT-94167
Įmonės kodas: 190444130

Telefonai:
raštinės (8 46) 34 61 09,
faksas (8 46) 34 59 10
El. p. mokykla@gedminai.lt


Kur mus rasti?

Dalyvaujame projektuose:


Pirmoji Kleopatros pamoka

Mokykloje startavo emocinio ugdymo programa – „Pamoka su draugu“. Programa remiasi patyriminės pedagogikos metodu. Vienas iš pagrindinių reikalavimų, susiformavus komandai, skirti iššūkį, kurį reikia įveikti kartu. Žinome, kaip vaikiams yra sunku dirbti nepažįstamoje aplinkoje, kai tave supa ne klasės draugai, kai reikia įveikti bendravimo baimę, gebėti priimti naujus narius į grupę, mokytis lyderystės savybių, neužgožiant kitų, sukaupti dėmesį pamokoje, kai yra išoriniai dirgikliai. Šioje programoje dalyvaujantys vaikai susidurs su iššūkiu – dirbti kartu su keturkoju draugu. Jie mokysis atpažinti ir įvertinti savo silpnąsias ir stipriąsias puses, laužyti stereotipus, valdyti dėmesį ir emocijas. Tai didelis iššūkis tiek mažiesiems, tiek didesniems mokiniams. Programos vykdymo metu vaikai ne tik įgis žinių, bet formuos nuostatas bei ugdys kompetencijas savo emocijų suvokime ir valdyme, mokysis reflektuoti savo jausmus ir emocijas.

Po ilgo paruošiamojo darbo su tėvais, su klasių vadovais, su projekte dalyvaujančiais mokytojais buvo suorganizuoti pirmieji užsiėmimai. Mokiniai priėmė bendrus susitarimus, kuriais vadovausis visu projekto vykdymo laikotarpiu. Diskutavo, kodėl reikia laikytis susitarimų, neužgožti draugų savo emocijomis ir noru kalbėti, kaip neįskaudinti draugo, jei nesutinki su jo išsakyta nuomone, suprasti, ką reiškia būti atsakingu už komandos narį, ką reiškia rūpintis silpnesniu už save.

O reflektuodami mokiniai išsakė savo emocijas. Štai kelios mokinių mintys: „aš pirmą kartą pamokoje tiek juokiausi…“, „pajutau kažkokį švelnumą….“, „ norėjosi būti labai geru….“, „kažkaip nurimau…“, „pati geriausia pamoka – Kleopatros pamoka!”.

 

 

1 comment to Pirmoji Kleopatros pamoka

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.