Klaipėdos miesto herbas Klaipėdos miesto herbas
Klaipėdos Gedminų progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Gedminų g. 3
Klaipėda LT-94167
Įmonės kodas: 190444130

Telefonai:
raštinės (8 46) 34 61 09,
faksas (8 46) 34 59 10
El. p. mokykla@gedminai.lt


Kur mus rasti?

Dalyvaujame projektuose:


Pilietinė akcija „Atminties kelias“

Rugsėjo 25 dieną per pirmąją pamoką Klaipėdos Gedminų progimnazijos bendruomenė (mokytojai, mokiniai ir mokyklos administracija) pagerbė holokausto aukų atminimą. Tradicinis „Atminties kelio“ minėjimas yra skirtas prisiminti 1943 m. rugsėjo 23 dienos įvykius, kai Antrojo pasaulinio karo metu galutinai buvo sunaikinta žydų tautinė grupė Lietuvoje ir likviduotas didžiausiais šalyje Vilniaus getas.

Rytinėje pilietiškumo pamokoje trumpai 4b, 5v, 7a klasių mokiniams buvo pristatyta žydų istorija ir tragiškas šių žmonių likimas, apžvelgtos genocido pasekmės Lietuvos valstybei ir šalies kultūrai. Minėjimas prasidėjo mokinių atliekamais fleitos ir smuiko garsais, vėliau tylos minute pagerbti žyai, žuvę per 1941-1943 metų įvykius, aptartas žydų holokaustas bei Dovydo žvaigždės simbolis hebrajų kultūroje. Keletą atminimo žodžių tarė ir progimnazijos direktorius. Šį renginį užbaigė 7a klasės mokiniai kabindami Dovydo žvaigždes su miestų ir miestelių, kuriuose gyveno žydai, pavadinimais.

Tos pačios dienos popietę Klaipėdos Gedminų progimnazijos ir Klaipėdos Žemynos gimnazijos atstovai nuvyko pagerbti holokausto aukų į Gargždus ir Vėžaitinės mišką, kur žuvo žydai.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>