Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /home/gedminai/domains/gedminai.lt/public_html/n/wp-config.php on line 90
Comenius projekto „Language of art“ dalyviai: „ Jaunimui atsiveria visos įmanomos galimybės visapusiškai tobulėti ir skleisti taiką“ | Gedminų progimnazija
Klaipėdos miesto herbas Klaipėdos miesto herbas
Klaipėdos Gedminų progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Gedminų g. 3
Klaipėda LT-94167
Įmonės kodas: 190444130

Telefonai:
raštinės (8 46) 34 61 09,
El. p. mokykla@gedminai.lt


Kur mus rasti?

Dalyvaujame projektuose:
















Comenius projekto „Language of art“ dalyviai: „ Jaunimui atsiveria visos įmanomos galimybės visapusiškai tobulėti ir skleisti taiką“

„Esame sužavėti, patenkinti ir visapusiškai praturtėję po vizito Turkijoje“, – tryško džiaugsmu Klaipėdos miesto Gedminų pagrindinės mokyklos Comenius projekto koordinatorius Saulius Rudelis.  „Penkerių skirtingų valstybių vaikai atsisveikindami verkė vienas kito glėbyje, žadėjo nenutraukti ryšio, susirašinėti, o galbūt dar kada ir susitikti – kas akivaizdžiau gali liudyti  apie tokių tarpkultūrinių projektų reikalingumą bei prasmingumą ?“

Gedminiečiai kartu su Lenkijos, Rumunijos bei Latvijos delegacijomis Eremito (Turkija) Ozcan privačioje pagrindinio ugdymo mokykloje viešėjo lapkričio 25 – 30 dienomis. Atvykę mokytojai buvo apgyvendinti viešbutyje, o mokinius priglobė ir ypatingai  jais rūpinosi turkų šeimos, kurių vaikai dalyvauja šiame projekte.

Jau pirmąją dieną svetingieji turkai  aprodė savo išskirtinio grožio mokyklą: mokykla turi savo sodą, mini zoo parką, klasės įrengtos šiuolaikiškai, turtingos naujausiomis IT technologijomis, čia svarbios poilsio zonos (teniso stalai, įvairių dydžių šachmatų lentos, jaukūs arbatos gėrimo kampeliai). Mokykloje jaučiama savita kultūra. Mokyklos, kaip ir visos valstybės kultūra yra savotiškas modernumo, europietiškumo ir tradiciškumo bei religingumo derinys. Dauguma mokytojų – vyrai, apsirengę išskirtinai tik kostiumais, moterys mokytojos – baltais chalatais, mokiniai taip pat turi savo uniformas.  Mokytojų ir mokinių tarpusavio santykiai šilti, draugiški, jaučiama pagarba ir dėmesingumas vienas kito atžvilgiu.

Svečius priėmė ir Edremito miesto, prisišliejusio prie Egėjo jūros krantų, meras – džiaugėsi savo mokytojais ir mokiniais, dalyvaujančiais Comenius projekte, dėkojo viešintiems, vaišino arbata, saldumynais, įteikė atminimo dovanėles.

Nuvykę į Altinoluk miestą, vaikai susidomėję klausėsi vietinės pasakos – legendos apie Geltonąją mergelę, kurios garbei palei jūros krantą pastatyta įspūdinga auksu tviskanti statula.

Po apsilankymo Ozcan mokyklos gimnazijos skyriuje, antrąją viešnagės dieną visos projekte dalyvaujančios šalys pristatė savo tautos  šokius, dainas bei žaidimus. „Neįtikėtina buvo pajusti ir suprasti, kokie mes esame skirtingi ir tuo pačiu panašūs“, – įspūdžiais apie workshop‘ą, kurio metu vieni iš kitų vaikai mokėsi žaidimų, dalijosi  gedminietė Kotryna. „Kaip gerai, kad galima susikalbėti angliškai, paaiškinti – taip vieni kitus greičiau suprantame“ – papildė mokinė Inga. Šeštokė Elžbieta tikino grįžusi išmokysianti  savo draugus  kitų šalių liaudies žaidimų.

Vakare šeimininkai  surengė  koncertą, kuriame turkų liaudies dainas, šokius bei apeiginius ritualus demonstravo mokiniai. Salė buvo sausakimša – tėvai čia itin aktyviai dalyvauja mokyklos veikloje.

Trečioji viešnagės diena buvo skirta edukacinėms – pažintinėms ekskursijoms po Assos, Trojos bei Canakkale miestus bei jų regionus. Garbaus amžiaus turkų gidas, vedžiodamas projekto dalyvius ir svečius po įžymias, reikšmingas Turkijai vietas, atskleisdamas kruvinus istorijos puslapius, pasakodamas Trojos arklio paslaptis ar atverdamas kvapą gniaužiančius gamtovaizdžius, ragindamas vaikus sparčiau kopti į kalnus, vis šypsojosi: „Mane žavi šis daugiašalis taikos aktas, ta galimybė jaunimui išvysti ir pažinti kitą šalį, gebėjimas ir norėjimas susikalbėti“. Visi projekte dalyvaujantys žmonės tam pritarė.

Paskutiniąją dieną mokiniams – svečiams buvo suteikta galimybė aktyviai dalyvauti įvairiose pamokose. Mokiniams šis dalyvavimas ypač patiko: „Gerai, kad atsiminiau fizikos formules –  sublizgėjau, juk fizika visur ta pati“, – juokėsi gedminietė Kotryna. Po pamokų dar viena turkų  dovana – išvyka į nedidelį alyvuogių bei prieskonių fabrikėlį – degustacijai, lauktuvėms, naujienoms.

Prieš atsisveikinimo vakarienę, kurioje dalyvavo ne tik Ozcan mokyklos mokiniai bei mokytojai, bet ir tėvai (beje, jie atnešė didžiąją dalį vaišių patys pagaminę), Comenius projekto koordinatoriai susėdo prie apskrito stalo (round table) aptarti ir įvertinti susitikimą Turkijoje, aptarti būsimas projekto veiklas, kitos viešnagės jau Rumunijoje reikalus. Apsitarę skubėjo į šventinį vakarą. Mokyklos salė prisipildė džiaugsmingų emocijų: visi šoko turkų liaudies šokius, dainavo, buvo apdalinti padėkos raštais bei dovanomis kiekvienas, nors kiek prisidėjęs prie šio projekto įgyvendinimo. Vaikai atsisveikino skausmingai, tačiau visi vieningai teigė, jog  Comenius projektas „Language of art“ suteikia fantastiškas ir patrauklias galimybes jaunimui visapusiškai tobulėti, gilinti kalbos, bendravimo įgūdžius ir sėti taikos grūdus po visą pasaulį.

[nggallery id=112] 

Veikla buvo finansuota iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

            Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą.

 

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Vilhelmina Paniuškienė

 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.