Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /home/gedminai/domains/gedminai.lt/public_html/n/wp-config.php on line 90
Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto dalyvių susitikimas | Gedminų progimnazija
Klaipėdos miesto herbas Klaipėdos miesto herbas
Klaipėdos Gedminų progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Gedminų g. 3
Klaipėda LT-94167
Įmonės kodas: 190444130

Telefonai:
raštinės (8 46) 34 61 09,
El. p. mokykla@gedminai.lt


Kur mus rasti?

Dalyvaujame projektuose:
Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto dalyvių susitikimas

Kovo 31 – balandžio 4 dienomis mūsų mokykloje viešėjo gausus būrys svečių – vyko tarptautinio  Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto „UNITED IN NATURE – NATIONAL NATURE, INTERNATIONAL HERITAGE!“  dalyvių susitikimas: atvyko 19 mokinių bei 13 mokytojų iš Norvegijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos ir Turkijos.

Pirmąją susitikimo dieną projekto dalyviai susipažino su mokyklos administracija, projekto komanda, apžiūrėjo mokyklą. Po pietų svečiai ir mūsų mokyklos mokiniai bei mokytojai aktų salėje stebėjo mokyklų partnerių pristatymus, o „Gedminos“ kolektyvas ir Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos auklėtiniai svečiams pateikė siurprizą – šoko jų šalių tautinius šokius, dainavo dainas. Vėliau visus projekte dalyvaujančius mokinius lietuvių kalbos mokytoja Vilhelmina Paniuškienė pakvietė artimiau susipažinti, pabendrauti teatrinės raiškos užsiėmimuose. Vakare mokiniai smagiai šėlo diskotekoje.

Antradienį svečiai iš užsienio stebėjo atviras istorijos, lietuvių kalbos, integruotą anglų, rusų, vokiečių kalbų, geografijos, muzikos, anglų kalbos, informacinių technologijų ir pradinio ugdymo pamokas. Diskusijų metu mokytojai aptarė stebėtas pamokas bei veiklas, pasidalijo patirtimi. Popiet projekto dalyviai apsilankė Klaipėdos miesto rotušėje, kurioje šiltai sutiko ir svečius pasveikino miesto meras V.Grubliauskas bei Švietimo skyriaus atstovai. Ekskursijoje po Klaipėdą svečiai susipažino su miesto istorija, žymiausiomis vietomis. Po ekskursijos po Klaipėdą, projekto dalyviai apsilankė Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje. Daugiafunkciniame navigaciniame treniruoklyje vyko edukacinė pamoka, kurios metu galėjo tapti laivo kapitonais, pajausti jūros stichiją.

Trečioji susitikimo diena prabėgo itin greitai, kadangi projekto dalyviai vyko  į Kuršių nerijos nacionalinį parką. Jie lankėsi Smiltynės Meškos galvos kopos apžvalgos aikštelėje, gaisravietėje, pilkųjų garnių ir didžiųjų kormoranų kolonijos teritorijoje;  keliavo pažintiniu dendrologiniu taku, grožėjosi Vecekrugo kopa,  apsauginiu pajūrio kopagūbriu, pajūriu, Parnidžio kopa, Nidos senamiesčiu.  O išvyka į  Grobšto gamtinį rezervatą priminė buvimą dykumoje. Ši edukacinė išvyka svečiams paliko didžiulį įspūdį. Visos išvykos metu mokiniai rinko informaciją apie Kuršių nerijos nacionalinį parką, atliko jiems skirtas užduotis.

Ketvirtadienį mokiniai, pasidalinę į šešias mišrias grupes, gavę skirtingas užduotis, atskleidžiančias Kuršių nerijos nacionalinio parko unikalumą, rinko medžiagą, ruošė pristatymus. Tuo metu mokytojai aptarė projekto daugiakalbio žodyno rengimo aktualijas, numatė tolimesnes projekto veiklas. Buvo aptarti darbai, kuriuos reikia atlikti iki susitikimo Turkijoje.

Neužmirštamų akimirkų projekto dalyviai patyrė lankydamiesi Palangos Botanikos sode, Gintaro muziejuje, vakarodami Virkštininkų dvare.

Paskutinę projekto dalyvių susitikimo dieną svečiai pristatė savo šalių nacionalinius parkus, mokinių grupės – ketvirtadienį parengtus pristatymus. Po to svečiai ir mūsų mokyklos komanda  „Draugystės medį“ papuošė spalvotais lapeliais, kuriuose užrašė savo mintis apie projekto dalyvių susitikimą mūsų mokykloje.

Elžbieta Žutautaitė, 7a klasės mokinė:

Tai buvo labai šauni savaitė. Tiek daug patyrėme ir sužinojome. Susipažinome su kitų šalių vaikais, kultūra. Labiau susibičiuliavome ir su vaikais iš savo mokyklos. Buvo nuostabu, nes visi kartu padarėme tiek daug. Manau niekas iš dalyvavusių neužmirš tos savaitės.

Man labai patiko išvyka į Grobšto rezervatą, nes ten buvo tiek nematytos gamtos ir grožio. Taip pat buvo labai smagu bendrauti su savo drauge iš Prancūzijos Oceane. Mes tapome išties geros draugės, labai laukiu susitikimo su ja Prancūzijoje.

Bet pats šauniausias vakaras buvo penktadienį. Buvo labai linksma čiuožinėti ant ledo, važiuoti prie molo ir sudėliojus raides U3N 2014 jas uždegti. Mes visi kartu užpūtėme žvakes ir tai bylojo, jog susitikimas Lietuvoje baigėsi.

Dabar taip norėčiau atsukti laiką atgal ir tai patirti, pajusti ir išgyventi vėl. Tai iš tiesų buvo pati geriausia savaitė kokią esu turėjusi!

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis (pranešimas) atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už medžiagos turinį ir už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.