Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /home/gedminai/domains/gedminai.lt/public_html/n/wp-config.php on line 90
„MENO KALBA“ RUMUNIJOJE | Gedminų progimnazija
Klaipėdos miesto herbas Klaipėdos miesto herbas
Klaipėdos Gedminų progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Gedminų g. 3
Klaipėda LT-94167
Įmonės kodas: 190444130

Telefonai:
raštinės (8 46) 34 61 09,
El. p. mokykla@gedminai.lt


Kur mus rasti?

Dalyvaujame projektuose:
















„MENO KALBA“ RUMUNIJOJE

Sausio 27 –  vasario 1 dienomis Gedminų pagrindinės mokyklos choreografijos mokytojas Saulius Rudelis, geografijos mokytoja Vilma Paškauskienė, pradinių klasių mokytojos Daiva Gaučytė, Liucija Kazakevičienė ir 5e klasės mokinys  Dominykas Rudelis bei 7e klasės mokinys  Domantas Jankauskas kartu su Latvijos, Lenkijos, Turkijos delegacijomis viešėjo Sacelės George Moroianu vidurinėje mokykloje Rumunijoje, kur vyko Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės  projekto „The language of art“ darbo susitikimas.  Po svečių sutikimo su tradiciniu pyragu ir druska mokyklos direktorius pasveikino susirinkusius svečius ir pasidžiaugė vykdomu projektu. Projekto dalyviai, pasikeitę sveikinimo kalbomis, apžiūrėjo Sacelės vidurinę mokyklą.  Vėliau svečius priėmė Sacelės miestelio, įsikūrusio Karpatų kalnuose, meras, kuris džiaugėsi aktyviais savo mokytojais, neapsiribojančiais vien pamokomis, bet ir dalyvaujančiais Comenius projekte, įtraukiančiais mokinius į įdomią ir prasmingą ugdomąją veiklą, skatinančiais juos bendrauti su kitų šalių vaikais, susipažinti su kitų tautų tradicijomis. Meras taip pat pasveikino svečius, vaišino kava ir saldumynais, įteikė atminimo dovanėles. Po pietų svečiai apsilankė netoli esančiame Brašovo mieste. Brašovo  miestas  yra vienas iš seniausių ir gražiausių miestų Rumunijoje. Čia aplankėme XIII-XVII amžiaus išlikusius miesto įtvirtinimus, gotikinę „juodąją“ cerkvę, statytą 1385-1477 metais.

[nggallery id=123]

Antrąją viešnagės dieną svečiams buvo suteikta galimybė dalyvauti anglų kalbos, prancūzų kalbos, matematikos, informacinių technologijų pamokose ir pasimokyti kartu su rumunų mokiniais, o mokytojams – susipažinti su ugdymo metodais, kuriuos taiko rumunų pedagogai. Informacinių technologijų pamokoje penkių šalių mokiniai kūrė bendrą projektą „Žiemos tradicijos ir papročiai“, trumpai buvo pristatytos visų, projekte dalyvaujančių šalių pagrindinės žiemos šventės. Gedminiečiai labai džiaugėsi, kad yra puikiai įvaldę IT, tad ne tik patys puikiai atliko savo darbą, bet dar ir padėjo savo bendraamžiams. Tą pačią dieną mūsų mokytojai vedė atviras pamokas George Moroianu vidurinės mokyklos moksleiviams ir mokytojams: mokytoja Vilma Paškauskienė vedė geografijos pamoką – artimiau supažindino rumunų mokinius su Lietuva, mokytoja Daiva Gaučytė specialia technologija  mokė piešti katiną, mokytoja Liucija Kazakevičienė su mokiniais darė atvirukus. Atviras pamokas vedė ir su savo mokymo metodais supažindino ir Latvijos bei Lenkijos pedagogai. Po pamokų susėdę prie apvalaus diskusijų stalo projekto dalyviai pasidžiaugė galimybe artimiau susipažinti su įvairiais (kitiems ir visiškai naujais) mokymo metodais. Pokalbio metu taip pat buvo aptarta ir projekto galutinių produktų parengimas. Projekto koordinatorius Saulius Rudelis pristatė gedminiečių siūlomą mokomosios priemonės apie šalių kultūrą ir papročius maketą, pristatė Gedminų pagrindinės mokyklos mokytojų ir mokinių kuriamus edukacinius žaidimus. Taip pat pokalbio metu buvo susitarta dėl pildomo šešiakalbio projekto žodyno galutinio varianto, pasakų įrašų pateikimo galutinio termino. Buvo susitarta ir dėl darbų, kuriuos reikia atlikti iki susitikimo Latvijoje.

Vakarop vykome apžiūrėti Rasnovo tvirtovės, įsikūrusios ant uolėtos Karpatų kalnų kalvos. Tvirtovė pastatyta kryžiuočių 1331 metais apsiginti nuo puolančių totorių. Ją sudarė apie 30 namų, mokykla, koplyčia. Apžiūrėję tvirtovės liekanas, vykome į Fundata urvą. Tai vienas gražiausių urvų Rumunijoje, įsikūręs 790 metrų aukštyje Valea Cetatii saugomoje teritorijoje. Jo ilgis 150 metrų, lygio skirtumai siekia 35 metrus. Urve įrengta unikali apšvietimo technika, temperatūra siekia 8-9 laipsnius Celsijaus. Čia organizuojami koncertai, kurių vienu metu gali klausytis apie 100 žmonių. Urvą puošia stalaktitai ir stalagmitai.

Trečioji diena buvo skirta ekskursijai į Rumunijos sostinę Bukareštą. Čia aplankėme Rumunijos Parlamento rūmus. Tai didžiausi ir prabangiausi rūmai Europoje. Jie yra 270 metrų ilgio ir 240 metrų pločio,  siekia 86 metrų aukštį ir dar 92 metrus įkasti po žeme. Rūmų plotas – 220 000 kv.m. Rūmai puošti brangiausiomis ir gražiausiomis medžiagomis: marmuru, bronza, krištolu, veidrodžiais, prabangiais kilimais. Šiuo metu čia įsikūręs Rumunijos Parlamentas ir svarbios Europos Sąjungos organizacijos. Čia vyko netgi 20-tas NATO šalių suvažiavimas. Mums buvo parodyta  nedidelė  pastato dalis, bet ir to užteko, kad liktumėme sužavėti ir apstulbę. Po ekskursijos vykome į Bukarešto Tarptautinę mokyklą, kurioje mokosi vaikai iš viso pasaulio. Apžiūrėjome klases, pabendravome su ten dirbančiais mokytojais.

Ketvirtoji viešnagės diena buvo skirta kūrybinėms dirbtuvėms: iš popieriaus gaminome gėles, žaidėme žaidimus, mokytojas Saulius Rudelis mokė šokti. Vėliau mokytojai sėdo prie apskrito stalo aptarti ir įvertinti susitikimą Rumunijoje, diskutavo apie mokinių knygų skaitymo problemas, tėvų įtraukimo į mokyklos gyvenimą ir ugdymo procesą problemas. Nors šalys ir labai skirtingos, bet problemos – labai panašios. Taip pat buvo tariamasi dėl galutinio projekto vertinimo ir įsivertinimo.

Po pietų visų projekte dalyvaujančių šalių atstovai pristatė savo šalyse švenčiamas žiemos šventes. Išklausę pristatymus, sėdome prie šventinio stalo, mėgavomės tradiciniais rumuniškais patiekalais, šokome tradicinius rumuniškus šokius, apsikeitėme dovanomis, visiems Comenius projekto „The language of art“ darbo susitikimo dalyviams buvo įteikti padėkos raštai.

Comenius projekto dalyviai su ašaromis akyse atsisveikino Rumunijoje, bet netrukus jie vėl susitiks Latvijoje.

Veikla buvo finansuota iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

 Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą.

 

 

Straipsnio autoriai: geografijos mokytoja metodininkė Vilma Paškauskienė,

projekto koordinatorius Saulius Rudelis

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.