Klaipėdos miesto herbas Klaipėdos miesto herbas
Klaipėdos Gedminų progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Gedminų g. 3
Klaipėda LT-94167
Įmonės kodas: 190444130

Telefonai:
raštinės (8 46) 34 61 09,
faksas (8 46) 34 59 10
El. p. mokykla@gedminai.lt


Kur mus rasti?

Dalyvaujame projektuose:


Klaipėdos Gedminų progimnazija

fasadas

 

Projekto “Human Rights: Promoting Citizenship” klasių mainai Norvegijoje

    Šeštadienio popietę atkeliavome į Stavangerį, Norvegiją. Visus nustebino šviečianti skaisti saulė bei kalnai, išsidriekę ties horizontu. Puikiai nuteikę gamtos vaizdai tarsi parodė, kad laukia įdomi, kupina naujų patirčių savaitė.

   Taip ir buvo: visą paskutinę rugsėjo savaitę mes mokėmės apie demokratiją, žmogaus teises, bendravome angliškai, pažinome Norvegijos kultūrą, gamtą. Hoyland vidurinėje mokykloje geriau pažinome vieni kitus bei projekte dalyvaujančias valstybes, dalyvavome pamokose. Taip pat lankėmės Stavangeryje, vaikštinėjome po Sandnesą ir aplankėme daugybę unikalių Norvegijos objektų. Mums labai įsiminė Stavangerio naftos muziejus, kuriame sužinojome apie tai, kaip Norvegija praturtėjo ir kaip plėtojosi naftos pramonė. Po to grupėse vaikščiojome po miestą ir fotografavome įdomius pastatus, ženklus įvairiomis kalbomis. Trečiadienį lankėmės miesto rotušėje, sutikome su miesto meru ir sužinojome apie demokratiją Norvegijoje, kaip mieste yra sprendžiamos įvairios problemos.

  Ketvirtadienį žaidėme labai įdomų žaidimą apie demokratiją, po to nepaprastai džiaugėmės galimybe iš arčiau  pasigrožėti Norvegijos gamta. Labiausiai visus pribloškė kelionė keltu nuo Lauviko iki Lysebotno. Fiordai, kuriais plaukėme, įspūdingi – horizontą supa kalnai ir uolos, miškai. Penktadienį pristatėme grupių darbą – nuotraukas, vėliau atlikome kitą užduotį grupėse – kartu gaminome maistą.

   Mums labai patiko ši savaitė, nes turėjome galimybę mokytis kitaip, sužinoti apie demokratiją, Norvegiją, Švediją, pabendrauti su kitais žmonėmis, pagilinti anglų kalbos įgūdžius. Draugai, kuriuos suradome mokymosi veiklos metu, bei nauji prisiminimai išliks ilgai atmintyje. Mes laukiame nesulaukiame vėl pamatyti savo draugus dar kartą Švedijoje.

 

DARBO STEBĖJIMO VIZITAS VOKIETIJOS VALDORFO MOKYKLOJE

            Šių metų lapkričio 4–7 dienomis Klaipėdos Gedminų progimnazijos anglų kalbos mokytoja Iveta Anužienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Stasiulienė  buvo išvykusios į Vokietijos miesto Acheno laisvąją Valdorfo mokyklą darbo organizavimo ir veiklų stebėjimui. Šis darbo vizitas tai „Erasmus+“ bendrojo ugdymo 1 pagrindinio veiksmo projekto „Gyvoji mokykla: erdvė kurti, augti, būti“ Nr. 2018-1-LT01-KA101-046837 viena iš sudėtinių dalių.

          Vizito tikslas – įgytą patirtį pristatyti Gedminų progimnazijos mokytojams ir kartu ieškoti galimų sprendimų kaip  į ugdymo turinį, klasės organizacinę veiklą, ugdymosi aplinką  perkelti  kuo daugiau Valdorfo pedagogikos elementų.

           Vizito metu mokytojos turėjo unikalią galimybę dalyvauti pagrindinėse pamokose, stebėti anglų kalbos, matematikos, technologijų (siuvimo), daržininkystės-sodininkystės, euritmijos pamokas, su vokiečiais kolegomis  aptarti Valdorfo pedagogikos principus, ugdymo metodiką ir turinį, Valdorfo mokyklos mokinių pasiekimus ir kartu jiems tenkančius iššūkius, pereinant mokytis į bendrojo ugdymo įstaigas.

,,PROFESIJŲ LABIRINTAS”

2019 metų lapkričio 14 dieną mūsų progimnazijos 6a klasės komanda „Fablabas. Ateities kūrėjai“ – Kamilė Kurlinkutė, Augustė Tarailaitė, Aistė Janukonytė, Jusvita Riaubaitė, Vainius Mineikis bei Povilas Mačiuitis, vadovaujama informacinių technologijų mokytojo Gedimino Jonausko dalyvavo Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo mokyklų 6 klasių mokinių ugdymo karjerai konkurse ,,Profesijų labirintas”. Šiame konkurse, kurio tikslas skatinti mokinių domėjimąsi profesijų pasauliu, orientuoti mokinius į aktyvų savo profesinės karjeros kūrimą, ugdyti karjeros valdymo įgūdžius bei supažindinti mokinius su studijų galimybėmis Klaipėdoje, skatinti juos kurti karjerą gimtajame mieste, gedminiečiai iš 13 dalyvavusių komandų iškovojo III-ąją vietą. Visi šios komandos nariai taip pat dalyvauja programos „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės projekte „Occupy the future“, kuriuo siekiama pagerinti mokinių supratimą apie būsimas profesijas ir užimtumą bei suteikti jiems galimybę įgyti įgūdžių veiksmingai planuoti savo karjerą.

Progimnazija pristatė Patyriminio mokymo/si modelį švietimo bendruomenei

Spalio 30 dieną į Prano Domšaičio paveikslų galerijoje vykusį forumą „Mano mokykla- visa Klaipėda“ susirinko daugiau nei 100 dalyvių. Klaipėdos miesto bendruomenei buvo paskelbta, kad bendrojo ugdymo mokyklose įvedamas Patyriminio mokymo/si modelis. Buvo pakviestos visos uostamiesčio mokyklos įsijungti į patyriminio mokymosi įgyvendinimą. Susirinkusiems mokyklų atstovams buvo suteikta ne tik teorija, bet ir pademonstruoti visi keturi sukurti patyriminio mokymo/si modeliai.
Mokytoja Vilhelmina Paniuškienė ir direktoriaus pavaduotojas Saulius Rudelis forumo svečiams pristatė, kaip patyriminio mokymosi modelio veiklos organizuojamos mūsų mokykloje. Forumo dalyviai turėjo galimybę ne tik išgirsti, kaip organizuojamas mokymas, bet ir patys sudalyvauti pamokoje.

Europos Kokybės ženklelis

Mūsų progimnazija buvo apdovanota Europos Kokybės ženkleliu už puikią eTwinning projektų  „Hello, I am Charlie from London”, „Learning differently!” veiklą. Tai reiškia, kad mokytojų,  mokinių ir mokyklos veikla buvo pripažinta aukščiausiame europiniame lygmenyje. Džiaugiamės ir didžiuojamės šiuo unikaliu pasiekimu!

Projektai bus eksponuojami specialiame Europos portalo puslapyje adresu www.etwinning.net.

Sveikiname

Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje vykusiame Klaipėdos miesto Lietuvos Respublikos Konstitucijos žinovo konkurse 8b klasės mokinė Gustė Lastauskaitė užėmė I vietą. Sveikiname Gustę ir ją ruošusią istorijos mokytoją Indrę Baldinienę. 

Bavarai pristatė savo kultūrą

Kaip kasmet, taip ir šiemet, spalio 24 d. Klaipėdos Simono Dacho namuose vyko vokiečių kalbos renginys  „Ö kaip vokiškai?“ („Bayern: Warum nicht?“). Jame dalyvavo ir mūsų progimnazijos mokinės Ugnė Freitakaitė (7a kl.), Vaiva Kurlytė (8d kl.) ir Ūla Atkočiūnaitė (8e kl.), jas lydėjo vokiečių k. mokytoja R. Gedmontienė. Renginyje buvo pasirinkta viena iš šešiolikos žemių – Bavarija (vok. Bayern). Mokiniai iš įvairių progimnazijų ir gimnazijų turėjo kūrybiškai paruošti informaciją apie  Bavarijos miestą, jį pristatyti.

Didžiausios Vokietijos žemės – Bavarijos – atstovai, Karklėje gyvenantis vokietis ir jo žmona, pristatė tautinius Bavarijos rūbus, vaišino tradiciniais bavariškais patiekalais.

Renginys buvo iš tiesų labai įdomus!

Skelbiamas konkursas!

Rudens dirbtuvėlės ,,Moliūgų fiesta“

Gedminų progimnazijos Valdorfo klasių bendruomenė jau tradiciškai spalio mėnesį susirenka į rudens dirbtuvėles ,,Moliūgų fiesta“. Spalio 21 d. valdorfiečiai džiugiai skaptavo moliūgus, paversdami juos skylėtais, besišypsančiais, rimtais, raštuotais personažais, puošė juos rudeniniais lapais, uogomis.  ,,Gamtos mokslų laboratorijoje“  4v klasės mokiniai  iškepė skanų moliūgų pyragą. Buvo gardu ir sveika!

Išvyka į Kauno dramos teatrą

Prieš atostogas mūsų penktokai dar spėjo apsilankyti Kauno dramos teatre, kur žiūrėjo spektaklį apie žinomą vaikų rašytoją iš Švedijos – Astridą Lindgren. Lyg spalvingi kino filmo kadrai prieš žiūrovus pralėkė pačios rašytojos vaikystės paveikslėliai, žymiausi jos pasakų personažai – Pepė  Ilgakojinė, Mažylis ir Karlsonas, Emilis iš Lionebergos.