Klaipėdos miesto herbas Klaipėdos miesto herbas
Klaipėdos Gedminų progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Gedminų g. 3
Klaipėda LT-94167
Įmonės kodas: 190444130

Telefonai:
raštinės (8 46) 34 61 09,
faksas (8 46) 34 59 10
El. p. mokykla@gedminai.lt


Kur mus rasti?

Dalyvaujame projektuose:














Klaipėdos Gedminų progimnazija

fasadas

 

2019—2020 mokslo metų naujienlaiškis

Kviečiame susipažinti su svarbiausiomis naujienomis progimnazijos parengtame naujienlaiškyje:

Naujienlaiškis 2019-2020

„eTwinning“ nacionaliniai apdovanojimai

Palydint vasarą ir pasitinkant naujus mokslo metus, rugpjūčio 27 -28 d. anglų k.  mokytoja Vita Uždanavičienė  buvo pakviesta dalyvauti nacionalinių „eTwinning“ programos apdovanojimų ceremonijoje  ir mokymuose. Apdovanojimų atsiimti, palaikyti kolegų ir pasidžiaugti pasiekimais atvyko mokytojai, mokyklų vadovai  iš visos Lietuvos.

Renginyje  apdovanoti Nacionaliniais kokybės ženkleliais įvertinti mokytojai, vykdę Europos Komisijos inicijuotos programos „eTwinning“ projektus 2018–2019 mokslo metais. Mokytoja Vita Uždanavičienė Nacionaliniu kokybės ženkleliu apdovanota už projektą  „Hello, I am Charlie from London“.

Gyvoji mokykla: erdvė kurti, augti, būti

Liepos 15–19 d. istorijos mokytoja Giedrė Kaunaitė dalyvavo profesinio tobulėjimo kursuose “CLIL Essentials: Looking at language in CLIL” Galvėjuje (Airijoje). Tai vienas iš programos ,,Erasmus+‘‘ bendrojo ugdymo 1 pagrindinio veiksmo ,,Gyvoji mokykla: erdvė kurti, augti, būti‘‘ mobilumų. Kursų metu buvo susipažinta su nauja mokymo(si) metodika, kuomet mokomasis dalykas yra dėstomas užsienio kalba. Mokytojai tai buvo puiki galimybė pasidalinti savo pedagogine patirtimi su kitais kursų dalyviais iš užsienio šalių (Ispanijos, Portugalijos, Japonijos, Brazilijos, Estijos, Italijos, Suomijos, Čekijos) ir pasisemti naujų metodinių idėjų pamokoms ateinantiems mokslo metams. Dalyvavimas tarptautiniuose kursuose yra įdomi ir vertinga patirtis, kuri leidžia tobulėti pedagogei profesiškai, o pritaikant naują  patirtį – įvairinti, tobulinti mokymo(si) procesą mokykloje. 

eTwinning seminaras “Robotics for eTwinning projects”

2019 metų rugpjūčio 19-22 d. Latvijoje, Valmiera mieste, vyko tarptautinis eTwinning informacinių technologijų ir robotikos seminaras “Robotics for eTwinning projects”. Renginyje susitiko ir savo patirtimi dalinosi mokytojai iš įvairių šalių: Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Gruzijos, Čekijos, Libano, Azarbaidžano, Vokietijos. Renginį vedė latviai Andris Jenerts  ir Edgars Bajaruns, kurie supažindino visus susitikimo dalyvius su Arduino programavimo kalbos ypatumais, su Arduino Nano baziniu rinkiniu pradedantiesiems, su Arduino mikrovaldiklio plokštės panaudojimo procesų valdymu bei galimybėmis. Išsamiai buvo aiškinama, kokia yra Arduino mikrovaldiklių paskirtis, kaip jie klasifikuojami, kur taikomi. Tikrinome Arduino mikrovaldiklio plokštės susiejimo su Arduino programavimo terpe niuansus. Visas darbas buvo paremtas asmeninių eksperimentų, bandymų metodu: dalyviai savarankiškai kūrė savo roboto modelius, savo nuožiūra kūrė jų dizainus, tvirtino sensorius, jungė laidus, modeliavo ratus, kitas robotų detales bei rašė programas. Kiekvienas dalyvis klydo, ardė savo sukurtą robotuką, programavo vėl viską iš naujo. Tai buvo tikrai labai įdomus ir įtraukiantis procesas. Motyvacija buvo lygi 100 procentų. Žinoma, vieni su kitais tarėmės, bendravome ir bendradarbiavome. Dalijomės savo šalių patirtimi: apie informacinių technologijų dėstymą, apie robotiką, apie Arduino ir kitų programų taikymą įvairiose šalyse.

Naujųjų mokslo metų šventė

Naujųjų mokslo metų šventė vyks rugsėjo 2 d. 10 val. 

Būsimų pirmų klasių mokinių maloniai laukiame mokyklos kiemelyje, lyjant lietui – aktų salėje,

2–8 klasių mokiniai laukiami klasių vadovų kabinetuose

4c klasės mokiniai į šventę renkasi 8.00 val.
 
4v šventė prasidės 9:00, 304 kab. 

7c ir 8b klasės mokiniai dalyvauja Lietuvininkų aikštėje organizuojamoje šventėje (išsamiau informuos klasių vadovai)

Kabinetai Rugsėjo 2 d

DĖL MOKYKLINIŲ UNIFORMŲ ATSIĖMIMO IR SPINTELIŲ NUOMOS

Visos mokyklinės uniformos ir marškinėliai bus atvežti į mokyklą rugpjūčio 26 d.: 
nuo 16 val. iki 19 val. bus atiduodami mokykliniai megztukai, sarafanai
nuo 17 val. iki 19 val. bus atiduodami mokykliniai marškinėliai

Rugsėjo 1-osios šventės metu (vyks rugsėjo 2-ąją, laikas bus patikslintas kiek vėliau) mokiniai turi vilkėti mokyklinę uniformą pagal reikalavimus, vietoj mokyklinių trumparankovių marškinėlių gali būti balti marškiniai, palaidinės.

Megztukus, užsakytus dar balandžio mėnesį, galima šią savaitę (iki 08-23 d.) atvykti pasiimti į 117 kab. 8.00-9.00 val.

Nuo rugsėjo 1 d. mokykloje nebebus galimybės naudotis firmos Čiku Raku nuomotomis spintelėmis. Prašome mokinių kuo skubiau ateiti į mokyklą ir išsinešti spintelėse galimai esamus daiktus, nes šios savaitės pabaigoje spintelės jau bus išvežtos.

Paroda „Meine Ferienbrille“

Jau greit atskubės spalvingosios ir nuotaikingosios vasaros atostogos. Tai laikas, kai galime skirti daugiau laiko kelionėms, nuotykiams ar draugams.

Šie 8a kl. ir 8b kl. mokinių sukurti atostogų akiniai atspindi gerą orą, jūrą, šeimą, įdomias šalis ir kitas malonias veiklas.

Ačiū, kad pasidalinote savo atostogų planais.

 

                                                                                                                 Vokiečių kalbos mokytoja Reda

Gedminų Spartakiada – 2019

Birželio 14 dieną kūno kultūros mokytojai sukvietė 5-8 klasių mokinius į visus mokslo metus trukusio projekto „Gedminų Spartakiada – 2019“ uždarymo ir apdovanojimo šventę. „Gedminų Spartakiadoje“, kurios tikslas – populiarinti sportą, kaip tobulos asmenybės ugdymo priemonę, mokiniai varžėsi lengvosios atletikos, kvadrato bei krepšinio varžybose. Visi Spartakiados dalyviai bei nugalėtojai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis bei padėkos raštais.   

Pilietinė iniciatyva „Tremties vaikų žaislai“

Birželio 14 d. progimnazija minėjo Gedulo ir vilties dieną, prisijungdama prie Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pilietinės iniciatyvos „Tremties vaikų žaislai“. Šiemet, minint 78-ąsias pirmųjų trėmimų metine, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių, progimnazijos 5–8 kl. mokiniai su mokytojais prisiminė mūsų šalies istoriją, pasakojo apie ištremtus į Sibirą, išvežtus į lagerius artimuosius: senelius, prosenelius bei kitus giminaičius; pagerbė buvusius tremtinius. Remdamiesi tremtinių tekstais, iš atsineštų medžiagų pagamino žaislus, kokius galbūt galėjo pasigaminti vaikai tremtyje.

Tarptautinė mokymo(si) veikla

    Paskutiniąją gegužės savaitę (27-31 d.) programos „Erasmus+“ projekto „Learning Differently!“ dalyviai (J. Ukalovič, 7e kl., V. Galdikaitė, B. Drungilaitė, 7v kl.), lydimi mokytojos V. Gaidjurgienės ir direktoriaus  pavaduotojos ugdymui A. Jankauskienės, penkias dienas mokėsi Lenkijoje, Bilgoraj mieste, kartu su Kroatijos, Bulgarijos, Rumunijos, Lenkijos mokiniais.

    Šios tarptautinio mokymo(si) dienos buvo labai intensyvios, kupinos įdomių veiklų – mokiniai iš tiesų mokėsi KITAIP. Jau pirmąją dieną po šilto mokyklos direktorės ir miesto mero, meno kolektyvų pasveikinimo bei svečių sutikimo  tarptautinės mokymo(si) veiklos dalyviai susipažino su mokykla, miesto istorija ir išskirtinumu, Lenkijos švietimo sistema, dirbo mišriose grupėse, analizuodami ir interpretuodami grožinės literatūros tekstą. Džiugu, kad mokiniai turėjo galimybę mokytis teksto kūrimo principų su vietos televizijos atstovu, o po to laukė dar įdomesnė užduotis – įgarsinti animacinį filmuką.

    Ankstų antradienio rytą išvykę į Krokuvą projekto dalyviai nenuobodžiavo: jie skaitė tekstus, legendas apie Krokuvą, atliko testus, sprendė kryžiažodžius. Taigi atvykę į žymųjį miestą, mokiniai jau daug žinojo apie Krokuvos herojus ir istoriją. Žinias pagilinti ir pasitikrinti visi galėjo ekskursijos po miesto įžymias vietas metu.

   Kitos trys mokymo(si) veiklų dienos taip pat buvo skirtos susipažinti ir praktiškai išbandyti įvairius teksto suvokimo, kūrimo būdus, metodus, strategijas: klausydamiesi instrukcijų, mokiniai pasiuvo fukcionalią erdvės dekoraciją, galimą pritaikyti kaip mokymosi įrankį; atliko teksto suvokimo užduotį pasitelkiant origami; dalyvavo miesto žaidime – pagal duotas užuominas turėjo surasti miesto objektus ir su jais susijusius atsakymus, panaudojant stotelių principą mokėsi anglų kalbos, patys kūrė legendas apie Krokuvą, jas iliustravo, susipažino su naujais IT įrankiais, netgi šokdami mokėsi užsienio kalbos. Kaip ugdyti mokinių kūrybiškumą, teksto skaitymo ir rašymo gebėjimus, mokymo(si) veiklos dalyviai pamatė atvirų pamokų metu, apžiūrėję kūrybinių darbų parodas mokykloje.

   Džiugu, kad užsimezgė dar glaudesnis ryšys tarp projekto dalyvių, todėl mokymasis kartu išbandant netradicinius būdus leido pajausti mokymo(si) džiaugsmą!

Projekto koordinatorė Asta Jankauskienė

Šis projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ lėšų, remiant Europos Komisijai.

Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už medžiagos turinį ir už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą