Klaipėdos miesto herbas Klaipėdos miesto herbas
Klaipėdos Gedminų progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Gedminų g. 3
Klaipėda LT-94167
Įmonės kodas: 190444130

Telefonai:
Raštinė: 8(46)346109
Faksas: 8(46)345910
El. p.: mokykla@gedminai.lt


Kur mus rasti?

Dalyvaujame projektuose:

Klaipėdos Gedminų progimnazija

fasadas

 

Pirmokų krikštynos „Mokyklos labirintai“

Lapkričio 24 dieną mūsų mokyklos pirmokėliai buvo oficialiai paskelbti tikrais Gedminiečiais. Bet iki to reikėjo nemažai pasistengti. Pasitelkę žemėlapius jie vaikščiojo „mokyklos labirintais“ ir atliko vyresniųjų klasių mokinių paruoštas užduotis. Po to visi susitiko paskutiniame žemėlapio taške – aktų salėje, kur atlikę dar kelias užduotis ir davę „Pirmoko priesaiką“, buvo paskelbti tikrų tikriausiais Gedminiečiais. Naujai iškeptus Gedminiečius sveikino bei saldžiais prizais apdovanojo mokyklos direktorius ir pavaduotoja.

Projekto „Klaipėdos kraštas – kultūrų kryžkelė“ baigiamasis renginys

4logoLapkričio 16-ąją – daugiau negu 700 Lietuvos švietimo įstaigų minėjoTarptautinę tolerancijos dieną. Šią dieną mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tais metais valstybės narės priėmė Tolerancijos principų deklaraciją, kuri teigia, kad „toleranciją ugdo žinojimas, atvirumas, bendravimas, minties, sąžinės ir įsitikinimų laisvė“. Vienintelis kelias gyventi vieniems šalia kitų – išmokti pripažinti ir gerbti skirtumus.

Unikali Klaipėdos krašto geografinė padėtis bei istorija lėmė, kad Klaipėdos kraštas yra daugiatautis, daugiakultūris, čia gyvena skirtingų pažiūrų, tradicijų ir religijų žmonės. Programos „Kultūros edukacija“ projektas „Klaipėdos kraštas – kultūrų kryžkelė“ ir buvo skirtas tam, kad pažintume savo ir kitų tautų, gyvenančių Klaipėdos krašte, kultūrines vertybes, suprasti kultūrinius panašumus bei skirtumus, atskleisti savitą, unikalų šio krašto veidą.

Lapkričio 26 dieną vykęs projekto baigiamasis renginys ir buvo skirtas Tolerancijos dienai paminėti. Šiame renginyje dalyvavę projekto partneriai iš VšĮ „Edukateka“, Klaipėdos Gedminų progimnazijos, Klaipėdos „Santarvės“ pagrindinės mokyklos, Klaipėdos r. Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos, Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro, Klaipėdos Litorinos mokyklos, Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokyklos atliko Klaipėdos krašte gyvenančių tautų šokius bei dainas, žaidė žaidimus, neužmiršdami ir savo gimtojo – Klaipėdos krašto. Renginyje dalyvavusi Klaipėdos m. savivaldybės Tautinių kultūrų centro kultūrinės veiklos vadybininkė Agnė Stonkienė, projekto dalyviams pristatė Tautinių kultūrų centro veiklą. Renginio metu taip pat buvo pristatytas galutinis projekto produktas – elektroninė knyga apie Klaipėdos krašte gyvenančių tautinių mažumų kultūrą bei papročius, o projekto dalyviams buvo įteikti kalendoriai su jų pačių pieštais tautiniais kostiumais. Taip pat buvo atidaryta mokinių kurta tautinių kostiumų paroda, šiuo metu esanti Gedminų progimnazijos Tolerancijos centre.

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – PAUKŠTIS. Baltas paukštis simbolizuoja tyrumą, meilę, taiką, atnešamą gerą žinią. Renginio pabaigoje projekto dalyviai buvo pakviesti prisijungti prie šios akcijos bei baltiems paukščiams patikėti nešti gerą žnią, skleisti toleranciją. Ant paukščio sparnų projekto dalyviai užrašė palinkėjimus savo Klaipėdos krašto žmonėms…

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

LTK_Logotipas          LRKM logo LT visi-01

Valdorfiečių žygis pėsčiomis „Tarp miškų ir smėlynų“

Lapkričio 23 dieną 2v ir 3v  klasių mokiniai ir jų mokytojos  išsiruošė į žygį. Pėsčiomis jie ėjo Girulių miško taku ir pajūriu. Tai buvo susikaupimo, drąsos, stiprybės, valios, vidinės ištvermės reikalaujantis žygis.  Valdorfiečiai pailsėdavo gėrėdamiesi gamtos jėga ir grožiu. Su dideliu noru skaičiavo žingsnius, nuolat stebėjo mobiliajame telefone žingsnių skaičiuoklės duomenis. Žygio metu pavyko nužingsniuoti apie 6000 žingsnių. Visi pasidžiaugė buvimu gamtos prieglobstyje, stiprino sveikatą, išvalė neramias mintis, nuramino sielą.

Valdorfiečiai paminėjo tarptautinę Tolerancijos dieną 

Lapkričio 15 d. valdorfiečiai ir 3a kl. mokiniai paminėjo tarptautinę tolerancijos dieną. Žodis „tolerancija“ yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitą ir gyventi taikiai. Mokiniai mokyklos kiemelyje iš pirštukais nunertų  juostelių kūrė draugystės tvorelę. Darni ir bendra veikla visus džiugiai nuteikė, mokė kantrybės, draugiškumo, pakantumo vienas kitam. Šių metų tolerancijos simbolis – paukštis, todėl kiekvienas mokinys pasigamino paukštelį, kuris jam primins, kad būti tolerantiškam labai svarbu kiekvieną dieną. Ant tvorelės nutūpė balti tolerancijos paukščiai…

 Dailyraščio konkursas „ PLUNKSNELĖ“ 

20161117_131122
Lapkričio 17 dieną  Klaipėdos Vitės pagrindinėje mokykloje vyko miesto pradinių klasių mokinių dailyraščio konkursas „Plunksnelė“. Mūsų mokyklos 2v klasės mokinė Aurelija Stašinskytė užėmė III-iąją vietą. Mokinę dailyraščio konkursui paruošė mokytoja Jurgita Širvienė.

Sveikiname!!!

Lapkričio 17 d. mūsų mokyklos 7e ir 8e klasės mokinių komanda dalyvavo „Verdenės“ progimnazijoje vykusioje anglų kalbos viktorinoje „GREAT BRITAIN VS LITHUANIA“, kur parodė puikias istorijos, geografijos ir bendro išsilavinimo žinias apie šias dvi valstybes ir laimėjo I-ąją vietą. Mokinius ruošė  anglų kalbos mokytojos Iveta Anužienė ir Kristina Rudelienė.

Tolerancijos paukštė

Lapkričio 16 dieną Tolerancijos paukščiais pasipuošė mūsų progimnazija, kaip ir daugiau negu 700 mokyklų, darželių, neformaliojo švietimo įstaigų ir vaikų dienos centrų. Šios dienos paminėjimui kasmet pasiūlomas vis kitoks simbolis. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – PAUKŠTIS. Gedminiečiai per klasės valandėles aptarė, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, prisiminė netolerancijos ir tolerancijos pavyzdžius, pagamino paukščius, nešančius žinią apie toleranciją.

1995 m. UNESCO paskelbė lapkričio 16-ąją Tarptautine tolerancijos diena, ir kasmet ją mini daugelis demokratinių valstybių, o nuo 2003 metų ją paminėti Lietuvoje kviečia Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.

Projekto „Klaipėdos kraštas – kultūrų kryžkelė“ kūrybinės dirbtuvės

4logoLapkričio 11 d. Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klube „Žuvėdra“ vyko projekto „Klaipėdos kraštas – kultūrų kryžkelė“ kūrybinės dirbtuvės. Labai lauktą projekto dalyvių susitikimą sveikinimo žodžiais pradėjo KVLC direktorė Jolanta Budrienė, klubo mokytojai pradžiugino muzikiniu pasirodymu. Klubo „Žuvėdra“ mokytoja Rasa Jonaitienė trumpai priminė Klaipėdos krašto istoriją, kuri ir lėmė šios Lietuvos dalies išskirtinumą, o po to projekto dalyvius pakvietė į kulinarinio paveldo pamoką bei muzikos kūrybines dirbtuves. Kulinarinio paveldo pamokoje mokiniai sužinojo apie rusų, totorių tradicinius patiekalus, mokėsi gaminti pyragėlius su kopūstais bei kibinus, nekantriai laukė, kol pačių galės paragauti pagamintų patiekalų. Muzikos kūrybinėse dirbtuvėse mokiniai, vadovaujami mokytojo Artūro Sedlecko, mokėsi atlikti sudėtingus lietuvių liaudies kūrinius – sutartines. Mokytojai aptarė kuriamą projekto elektroninę knygą, parodos „Tautiniai kostiumai“ organizavimo aspektus, baigiamojo projekto renginio programą.

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

 

LTK_Logotipas              LRKM logo LT visi-01

Kviečiame

Lietuvos samariečių bendrija Vilniaus skyrius bendradarbiaujantis su Klaipėdos Gedminų progimnazija vykdo projektą Valstybinio visuomenės sveikatos fondo lėšomis. „Alkoholis. Mada , žala ar būtinybė“, organizuoja Kūrybines dirbtuves jaunimui „Mitų griovėjai – alkoholis“. Jaunimo alkoholio prevencijos programos šūkio ir logotipo kūrimo konkursas. Kūrybinės dirbtuvės vyks Klaipėdos Gedminų progimnazijoje

Gedminų g. 3, Klaipėda 94167

š. m. lapkričio 25 d. 12.55 val.

Papildoma informacija: rzageliene@gmail.com

Kontaktai: socialinė pedagogė Vilma Aliubavičienė v.aliubaviciene@gedminai.lt

Iš pilkų KASDIENYBĖS siūlų nuaustas mūsų buvimas čia…

KASDIENYBĖ – žodis, kurį tariame su nuovargiu ir nuoboduliu, skepsiu ir ironija, su dėkingumu, liūdnai ir džiaugsmingai, irzliai, desperatiškai, abejingai, su Tikėjimu, Meile, Viltim, su pasidygėjimu, o kartais – su nuostaba Kasdienybė – tai toks fenomenas, kurį negali pavadinti nuobodžia, bespalve, beveiksme, bekvape, nykia ar dar kokia nors sugalvota negatyvumo išraiška. Kasdienybė pasitinka mus nuo labo ryto iki darbo durų, bet ji gali būti (ir yra) nepaprastai įvairi, turinti visokių alternatyvų, žinoma, jeigu nesi niurzga, kuris nuspaudęs žadintuvą pagalvoja: „ jokios prošvaistės nėra…“, tik keliesi iš lovos ir dūlini snausdamas į vonią, o ten iš veidrodžio tave pasitinka tavo alter ego tarsi koks praeities šešėlis arba ateivis. Rudeninėje biblioterapijoje skleidėme Viktorijos Daujotytės „Gairės“ ir Egidijaus Aleksandravičiaus „Prieš aušrą“ knygų lapus, diskutavome apie monotoniško kasdienybės ritmo užhipnotizuoto žmogaus savosios esmės praradimą, taip panašėjantį į antikinį Sizifą, pasmerktą amžinai ritinti į kalną sunkųjį akmenį.

Netikėti literatūriniai atradimai suskambo kasdiene duona kvepiančioje biblioterapijoje. Ne, kasdienybė gali ir patinkti. Kiekvieną dieną tose pačiose vietose ir tuo pačiu metu tu gali pastebėti vis ką nors ne taip kaip vakar, vis ką nors kitą ir vis mažiau lieka minties, kad kažkur tai jau matyta, be to, jautiesi saugus savo pastovumu, kol staiga… įvyksta kas nors netikėto. Filosofo egzistencialisto Alberto Kamiu išmintis lyg tolimas viduramžių aidas privertė į kasdienybę pažvelgti optimistiškai – kad įsivaizduotumei Sizifą laimingą, užtenka pajausti, kaip prisipildo ryžto ir veržlumo žmogaus širdis kylant į viršūnes, kovojant su kasdienybe…