Klaipėdos miesto herbas Klaipėdos miesto herbas
Klaipėdos Gedminų progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Gedminų g. 3
Klaipėda LT-94167
Įmonės kodas: 190444130

Telefonai:
raštinės (8 46) 34 61 09,
faksas (8 46) 34 59 10
El. p. mokykla@gedminai.lt


Kur mus rasti?

Dalyvaujame projektuose:


Aktuali informacija dėl ugdymo proceso gruodžio 6-14 dienomis.

Atsižvelgdami į mokinių interesus ir jausdami atsakomybę, streiko komitetas nusprendė tęsti streiką, tačiau iš dalies atnaujinti ugdymo procesą:  

 • visiems 1-4 klasių mokiniams pamokos vyks gruodžio 6-7 dienomis įprastu grafiku. O nuo  gruodžio 10 dienos, atsižvelgiant į derybų eigą, mokytojai vėl palaipsniui prisijungs prie streikuojančių.
 • 5-8 klasių mokiniams gruodžio 6-10 dienomis ugdymo procesas vyks pagal laikiną pamokų tvarkaraštį;
 • visiems 5-8 klasių mokiniams gruodžio 11-14 dienomis vyks pamokos įprastu grafiku. O nuo gruodžio 17 dienos, atsižvelgiant į derybų eigą, mokytojai vėl prisijungs prie streikuojančių. 

Tikimės, kad bus priimti konstruktyvūs susitarimai ir kuo greičiau galėsime atnaujinti ugdymo procesą.

Prašome sekti informaciją TAMO dienyne, kur bus nurodytas konkretus kiekvienos klasės pamokų tvarkaraštis ir pakeitimai.
 

Ačiū už Jūsų palaikymą ir supratimą.

Streikas tęsiasi…

Gerbiami tėveliai, globėjai, informuojame, kad gruodžio 11 d. progimnazijoje streikas tęsiasi.
 
Administracija

Klaipėdos Gedminų progimnazija

fasadas

 

Kalėdinės kūrybinės dirbtuvėlės

Gruodžio 4 d. valdorfiečių bendruomenė susirinko į popietę ,,Kalėdinės kūrybinės dirbtuvėlės“. Jos metu vaikai, tėveliai bei mokytojai  prisiminė Advento laikotarpio papročius, žaidimus, iš siūlų gamino žaisliukus eglutei. 

Kviečiame pasigrožėti ir pasidžiaugti papuošta eglute Valdorfiečių edukacinėje erdvėje (III a.).

Menas iš praeities į ateitį…

Lapkričio 30 dieną Klaipėdos piliavietės rytinės kurtinos salėje vyko tarptautinio kultūros edukacijos projekto „Išdrįsk dalintis“ baigiamasis renginys – festivalis „Menas iš praeities į ateitį“. Festivalis, kuriame dalyvavo mūsų progimnazijos liaudiškų šokių grupė „Gedmina“, vadovaujama Linos Klepeckaitės-Diržininkienės, vokalo studija „Linksmoji pauzė“, vadovaujama Editos Martinkevičienės bei vokalinė grupė „Gedmina“, vadovaujama Andželos Martyšienės, subūrė beveik 300 liaudiško šokio bei muzikos mylėtojų iš Lietuvos bei Latvijos.

Viso projekto metu jo dalyviai gilino žinias apie kultūrą bei paveldą, tobulino tarpkultūrines kompetencijas. Kadangi kultūros, kokybiškumo ir naujovių skatinimas taip pat yra keli iš šio projekto tikslų, baigiamojo renginio – festivalio metu buvo galima išvysti folklorinį, liaudies sceninį bei stilizuotą liaudišką šokį, išgirsti liaudišką, stilizuotą liaudišką muziką bei dainą, kuriuos pristatė projekte dalyvaujantys kolektyvai. Festivalį vainikavo folklorinių šokių vakaras. 

Papuoškime 100 kalėdinių eglučių mieto širdyje

Lapkričio 30 dieną Klaipėdos mieste organizuojama akcija „Papuoškime 100 kalėdinių eglučių mieto širdyje“ subūrė per tūkstantį mažųjų klaipėdiečių, mokinių, jų tėvelių iš įvairiausių švietimo įstaigų drauge su mokytojais. Akcijoje dalyvavo ir gedminiečių bendruomenės nariai, vadovaujami technologijų mokytojos Rasos Jonaitienės. Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas džiaugėsi sumania ir gražia idėja. „Kiekviena eglutė sutraukia savus bendraklasius, bičiulius, mokytojus ir bendruomenę. Jos subūrė mus į vieną gražią didelę klaipėdietišką šeimą„.

Sausio 6-ąją, pasibaigus akcijai, dalyvavusios įstaigos eglutes galės parsivežti ir pasisodinti bei jas prižiūrėti, puoselėti.

Kaip vadinsime ministeriją, jei leisime griauti švietimo sistemą?

Lilijos Bručkienės, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos, pamąstymai prasidėjus trečiai streiko savaitei

Šiandien prasidėjo trečia streiko savaitė. Trečia savaitė mokytojai neveda pamokų, trečia savaitė darželiai nevykdo veiklos, trečia savaitė valstybėje švietimo krizė. Ne, tiksliau būtų pasakyti, kad krizė tęsiasi gerokai ilgiau nei trys savaitės ar metai, bet trečia savaitė, kai mes krentame į bedugnę. Į bedugnę, nes kol kas jokių realių konstruktyvių veiksmų iš ŠMM pusės nėra. Šiaip veiksmo yra labai daug – oficialiai labiau murmesiu nei aiškiu pasakymu ,,pripažintos klaidos‘‘ ir dar nuspręsta imituoti susitarimus ir derybas. Paklausite, kodėl imituoti? Nes daugiau tariamasi su tomis profesinėmis sąjungomis, kurios ir šiaip tai pertvarkai pritarė. Sakykite, ar demokratinėse valstybėse taip ir vyksta – prasidėjus streikui deramasi ir tariamasi dėl sąlygų su tais, kurie yra lojalūs ir nestreikuoja? Abejoju… Ir siūlymų, kaip taisys padėtį, tokių labai abstrakčių, ministrė suvažiavimo metu pagarsino turbūt daugiau kaip 30 – 40. Tik tarp jų nebuvo tų 4 konkrečių, kuriuos kelia streikuojančios profesinės sąjungos mokytojai. Čia realūs susitarimai ar bandymas išspręsti kilusį konfliktą imitacija, spręskite patys.

Veiksmo yra ir daugiau. Visos Lietuvos mokytojų suvažiavime, kuriame buvo ir ministrė J. Petrauskienė, ir ministrės patarėjas A.Varanauskas, ir departamento direktorius A.Aldakauskas, ir dar daug kitų įtakingų politikos veikėjų, beveik tris valandas 400 švietimui neabejingų žmonių klausėsi įvairių sričių specialistų ir reagavo. Kalbėjo ir LŠDPS pirmininkas A.Navickas, ir ŠMM ministrė J.Petrauskienė (iš pusės suvažiavimo išvykusi į interviu – vėl parodo, kas svarbiau), ir profesorė V.Targamadzė, ir Vilniaus licėjaus direktorius S. Jurkevičius, ir Šiaulių „Juventos“ progimnazijos direktorius V. Girčius, ir mokytojai praktikai, ir darželių auklėtojai. Kalbėjo kas konstruktyviai ir/ar emocingai, kas ironizuodami ir/ar apeliuodami į sveiką protą ar sąžinę, o kai kurie tuščiažodžiavo. Kas tuščiažodžiavo – atspėkite jūs… Beje, jau yra paruošti beveik visų kalbų garso įrašai, yra viso suvažiavimo garso įrašas, visa tai viešai prieinama Facebook erdvėje, You Tube kanale, LŠDPS tinklapyje.

Šį rytą mūsų laukė net keli akibrokštai: ŠMM išplatino informaciją, kad streikuojančių mokyklų mažėja, viskas rimsta. Tų streikuojančių ir besiruošiančių streikuoti sąrašą pateikiu. Vien Klaipėdoje nuo penktadienio tvarkosi dokumentus ir oficialiai jungiasi (ruošiasi jungtis) dar 7 ugdymo įstaigos. Žinau, kad yra kolektyvų, kurie pradėjo tvarkytis visus formalumus, bet kol procesas nebaigtas, jų įtraukti negalima. Ar tikrai rimsta? Kitas manipuliavimo skaičiais pavyzdys – streikuojančiose Vilniaus Žemynos ir Martyno Mažvydo progimnazijose mokosi apie 3000 mokinių, todėl vien šitų dviejų mokyklų streikas galėtų prilygti daugiau nei trims ar keturioms kokio mažesnio regiono mokykloms. Todėl bandoma sukelti sumaištį pateikiant labai šališką informaciją. Kai manęs paklausė, ar tai tiesa, nes ,,ministrė pasakė“, aš atsakiau – ministrė pasakė ir tai, kad visos reformos buvo labai gerai paruoštos ir kad mokytojams už viską sumokės…

Kitas akibrokštas šokiravo, nors jau galvojau, kad J.Petrauskienė jokiu savo elgesiu manęs nustebinti nepajėgs – iš jos galima tikėtis bet ko, absoliučiai bet ko. Bet … Jeigu atsiverstumėte oficialią jos dienotvarkę, kad pažiūrėtumėte, kada darbo grupė ir ji, kaip atsakingiausias tos grupės narys, renkasi tęsti pradėtų susitarimų, jus ši žinia turbūt šokiruotų taip pat. Kad nereikėtų ieškoti, pridedu ištrauką:

JURGITA PETRAUSKIENĖ Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė 2018 m. lapkričio 26 d. Pirmadienis Komandiruotė Briuselyje. 10 val. skaito įžanginį pranešimą Briuselyje vykstančioje Baltijos mokslo tinklo (angl. Baltic Science Network) organizuojamoje konferencijoje „Baltijos jūros regionas – išvystyto mokslo regionas“. 13–19.30 val. dalyvauja Europos Sąjungos Tarybos (Švietimo dalis) posėdyje bei Europos Komisijos nario G. H. Oettingerio kvietimu organizuojamoje diskusijoje dėl Europos mokyklų ateities. 2018 m. lapkričio 27 d. Antradienis Komandiruotė Briuselyje. 9.40 val. dalyvauja mokslo parodos „Neregėta Lietuva“ atidaryme Lietuvos Respublikos nuolatinėje atstovybėje ES, taip pat po atidarymo vyksiančioje mokslininkų diskusijoje. 15 val. dalyvauja Europos Sąjungos Tarybos (Sporto dalis) posėdyje. 18.30 val. dalyvauja Europos Komisijos organizuojamame sporto apdovanojimų renginyje #BeInclusive, skirtame pagerbti nugalėtojus ir finalistus, teikusius projektus, skirtus socialinės įtraukties didinimui per sportą.

Atleiskite, gal aš ir vėl ko nors nesuprantu, bet ar tuo metu, kai valstybėje jos kuruojamoje srityje yra krizinė situacija, destabilizuota padėtis ir visi laukia derybų rezultatų, yra normalu vykti į užsienį skaityti pranešimo apie Lietuvą kaip išvystyto mokslo regioną, dalyvauti parodų atidarymuose, sporto apdovanojimų renginiuose? Suprantu, kad dienotvarkė derinama iš anksto. Bet juk streikas ir krizė… Negi negalėjo vykti kitas aukšto rango pareigūnas? Kur prioritetai? O gal tiesa slypi gerokai paprastesniuose dalykuose – ministerijai dabar svarbiau gauti Sporto pavadinimą, nes, panašu, pavadinimai, reklaminės akcijos ir šūkiai didžiausias prioritetas – reikia pasirūpinti, kaip vadinsis ministerija, kai švietimas ir mokslas valstybėje jau bus sugriauti.

Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo mokyklų, neformaliojo ugdymo įstaigų mokinių darbų iš gamtinės medžiagos konkursas – paroda “Floristinė knyga”

3d klasės mokiniai kartu su mokytoja Daiva Remeikiene pateikė darbus Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo mokyklų, neformaliojo ugdymo įstaigų mokinių darbų iš gamtinės medžiagos konkursui – parodai “Floristinė knyga”. Parodą organizavo Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras ir Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų skyrius. Darbai apdovanoti už kūrybiškumą.

Gerbiama Gedminų progimnazijos bendruomene,

matydami mūsų vyriausybės abejingumą ir nenorą išklausyti mokytojų problemas, prašome  nebūti abejingiems ir palaikyti organizuojamą  akciją, vyksiančią š.m. lapkričio 23 d. 13:30 val. Klaipėdos miesto Atgimimo aikštėje.

Būkime visi  kartu dėl savo vaikų ir Lietuvos ateities!

DĖL NETERMINUOTO STREIKO SKELBIMO

Gerbiami mūsų mokinių tėvai, globėjai,

išnaudojusi visas galimybes susitarti, LŠDPS nusprendė nuo lapkričio 12 d. pradėti neterminuotą streiką.

Streiko reikalavimai:

Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinėje sutartyje iki 2018 m. sausio 1d. turi būti susitarta:

 1. Dėl aiškių ir konkrečių mokytojų etatinio darbo apmokėjimo modelio principų:
  • Etatą sudaro 36 valandos, iš kurių ne daugiau kaip 18 kontaktinių valandų;
  • Etatas gali būti dalinamas tik išlaikant tą pačią kontaktinių ir nekontaktinių valandų skaičiaus proporciją;
  • Valandos etatui skaičiuojamos ne metams, o savaitei.
 2. Pedagoginių ir nepedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo programa, kurioje būtų nurodytos konkrečios datos ir dydžiai. Nuo 2018 m. sausio 1 d. pedagoginių ir nepedagoginių darbuotojų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 proc.
 3. Ne mažiau kaip šešios nekontaktinės valandos ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų pedagogų etate.
 4. Įsipareigojimas mažinti vaikų/mokinių skaičių grupėse/klasėse, nurodant konkrečius skaičius ir terminus. Nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. pradėti mažinti vaikų/mokinių skaičių grupėse/klasėse:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų 1,5 – 3 metų grupėse – iki 10 vaikų, 3 – 7 metų grupėse – iki 15 vaikų;
  • bendrojo ugdymo mokyklų 1 – 4 klasėse – iki 22; 5 – 12 klasėse – iki 26 mokinių.

 

Klaipėdos Gedminų progimnazijoje nuo lapkričio 19 d. taip pat bus skelbiamas Švietimo šakos nacionalinis neterminuotas streikas.

Esame įsitikinę, kad susidarius tikrai problemiškai situacijai Lietuvos švietimo sistemoje, negali likti abejingi ir mokinių tėvai. Manome, kad švietimas – žmogaus teisė ir vieša gėrybė – pirmiausiai turi būti tinkamai finansuojamas ir prieinamas visiems. Todėl prašome Jūsų pritarimo ir palaikymo. Norime tikėti, kad ši solidari akcija įtikins valdžios atstovus imtis teigiamų pokyčių.

Gerbiami mūsų mokinių tėvai, informuojame Jus, kad neterminuoto streiko metu streikuojantys mokytojai neves pamokų. Sudarytas streiko komitetas, kurio atstovai budės mokykloje. DK 250 str. 2 d. numato, kad streike dalyvaujantiems darbuotojams nemokamas darbo užmokestis, jie atleidžiami nuo įsipareigojimų atlikti savo darbo funkcijas, todėl jokių įsipareigojimų darbdavio atžvilgiu darbuotojas neturi vykdyti, tarp jų ir reikalavimo būti darbo vietoje. DK 249 str. 4 d. netgi numato, kad streiko metu streikuotojai gali organizuoti mitingus, piketus, demonstracijas, eitynes, kitokius taikius susirinkimus Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymo ir kitų įstatymų nustatyta tvarka. Tokia teisė būtų objektyviai neįgyvendinama, jeigu būtų pareiga būti darbo vietoje. 

Informuojame, kad dirbs pailgintos dienos grupė, taip pat vyks neformaliojo vaikų švietimo būrelių „Instrumentinis ansamblis“, „Šokio paletė“ užsiėmimai savo laiku-pagal galiojantį tvarkaraštį.

Būkite budrūs ir dėmesingi, kasdien stebėkite informaciją TAMO dienyne ir progimnazijos svetainėje. Informuosime apie streiko vykdymą ar pasitraukimą iš jo. Informacija kasdien bus pateikiama iki 17.00 val.

LŠDPS KMS Klaipėdos Gedminų progimnazijos profesinės organizacijos streiko komitetas

 

Šv. Martynas

Lapkričio 13 d. vakarą valdorfiečiai kartu su Klaipėdos Valdorfo Gamtos mokyklos mokiniais, kurie svečiavosi mūsų mokykloje, paminėjo šv. Martyno dieną. Visi kartu dainavo dainelę, klausėsi pasakos apie šviesą, dalyvavo šviečiančių žibintų  eisenoje.