Klaipėdos miesto herbas Klaipėdos Gedminų progimnazija. Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Gedminų g. 3
Klaipėda LT-94167
Įmonės kodas: 190444130
Telefonai:
Direktorius: 8(46)345910
Raštinė: 8(46)346109
Faksas: 8(46)345910
El. paštas: mokykla@gedminai.lt

Dalyvaujame projektuose:

Projektas „Karaliaus Mindaugo laikų Lietuva“

 

Spalio 14 d. Valdorfiečiai dalyvavo projekte ,,Karaliaus Mindaugo laikų Lietuva. Paminėdami Karaliaus Mindaugo vardo dieną, 2v ir 3v klasių mokiniai piešė karaliaus Mindaugo portretą, informaciją apie šią asmenybę rinko enciklopedijose, skaitydami knygeles.
Valdorfiečiai dalyvavo netradicinėje pamokoje ,,Karaliaus Mindaugo laikų Lietuva. Jos metu mokiniai susipažino su senovės apranga, kario gyvenimu. Kiekvienas pasipuošė senovine sermėga, pamatė ir pasimatavo, kokius rūbus tuo metu vilkėjo vyrai ir moterys, kaip puošėsi, turėjo galimybę pajausti tikro kalavijo svorį, išbandyti skydų sienos jėgą. O labiausiai mokinių akys spindėjo pasakojant, kaip jie matavosi šalmą ir šarvus !

Mokymo(si) veiklos Prancūzijos gamtoje

Rugsėjo 26-30 d. programos „Erasmus+“  2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekto „ACTIVE in NATURE, ENJOYING the NATURE!“  komanda viešėjo Prancūzijos St. Gervais miestelio mokykloje –  Collåge des Ecrivains Combattants.  Mokymo(si) veiklų metu mokiniai dalyvavo geografijos, chemijos, anglų k., kūno kultūros, gamtos pamokose. Kitos veiklos vyko natūralioje gamtoje: mokymo(si) veiklų dalyviai kopė į kalną „Clocher de Neyran“, dviračiais vyko 14 kilometrų į stovyklavietę, kur įsikūrę nakvojo. Po nakvynės stovykloje laukė tikras išbandymas – plaukimas baidarėmis kalnų upe. Visi, apsirengę specialius kostiumus, užsidėję šalmus, labai nekantravo kuo greičiau pradėti plaukti, bet nebuvo taip paprasta –  visi nors kartą įstrigo tarp akmenų. Nepaisant sunkumų, ši veikla visiems labai patiko. Kelionė į Montpellier paliko taip pat didelį įspūdį – Liūto įlankoje laukė išbandymai plaukiant buriniu laivu, katamaranu, mokantis plaukti burlente. Paskutinę mokymo(si) veiklos dieną mokiniai žaidė žaidimus, vėliau visi projekto dalyviai ir gausybė vietos valdžios, bendruomenės atstovų dalyvavo mokyklos ceremonijoje, kurios metu mokyklai buvo suteiktas rašytojų-kovotojų už laisvę vardas. Įdomios veiklos baigėsi bendra projekto dalyvių, mokinių tėvų vakarone.

Mokytojai susipažino su Prancūzijos švietimo sistema, dalijosi gerąja patirtimi organizuojant formalųjį ir neformalųjį ugdymą: diskutavo apie mokymo metodus, pamokos vedimo formas, edukacines aplinkas, apžvelgė nuveiktus darbus, galutinių projekto produktų rengimo aktualijas, numatė tolimesnes projekto veiklas. Komandos nariai, visą savaitę mokydamiesi daugiakultūrinėje aplinkoje, įtvirtino bendradarbiavimo, komunikavimo užsienio kalba įgūdžius, pažino Prancūzijos gamtą bei kultūrą.

Akimirkos iš mokymosi veiklų

Šis projektas dalinai finansuojamas iš Europos Sąjungos Erasmus+ programos lėšų, remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis (pranešimas) atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už medžiagos turinį ir už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą

SVEIKINAME

Iveta AnužienėSveikiname anglų kalbos mokytoją Ivetą Anužienę, kuri Tarptautinės mokytojų dienos proga apdovanota Mero Padėkos raštu už mokyklos ir mokinių tėvų partnerystės stiprinimą, mokinių ruošimą ir dalyvavimą projektinėse veiklose, konferencijose, konkursuose, olimpiadose ir puikius rezultatus, gerosios patirties sklaidą.

Valdorfiečiai paminėjo Mykolines

Rugsėjo 29d. Valdorfo elementus taikančios klasės paminėjo vieną iš gražiausių rudens švenčių – Mykolines. Šv.Mykolas – žmonių globėjas, kuris padeda kovoti su blogiu. Tai diena, kai Šv.Mykolas nešdamas dvasinį tobulumą, šviesą nugalėjo blogį.
Mokiniai šį blogį įvardino savaip. Jog tai: melas, smurtas, neklausymas.
Valdorfiečiai padėkojo Šv.Mykolui už suteiktą gyvenimo šviesą, skambant varpeliui turėjo praeiti per šviesos tunelį. Jų širdelėse užgimė tikėjimas, meilė, dvasinė ramybė.
Šviesa dalinamės su visa bendruomene.

KVIEČIAME

visus Gedminų progimnazijos bendruomenės narius dalyvauti respublikinio aplinkosauginio projekto „Mes rūšiuojam“ I-ajame etape ir pristatyti į mokyklą nebenaudojamą elektroninę įrangą (skalbimo mašinas, šaldytuvus, kompiuterius, mikrobangų krosneles, televizorius, radijo imtuvus, įvairius laidus ir kt.) bei nešiojamas baterijas, akumuliatorius ir telefonus.

Visoms klasėms, dalyvavusioms projekte, priklausomai nuo surinkto elektronikos kiekio, atiteks projekto partnerių įsteigti prizai (sporto prekės, knygos, bilietai į kino teatrą ir kt.).

 

Spalio 13, 14 d. (ketvirtadienį ir penktadienį) nuo 7.30 iki 8.00 val. elektroninės atliekos bus priimamos mokyklos kieme, prie sandėlio.

 

PASTABOS.

  1. Tomis dienomis visus bendruomenės narius prašome neužstatyti automobilių, kad galėtų į mokyklos kiemą įvažiuoti su elektroninėmis atliekomis.
  2. Ant stambių atliekų reikia nurodyti klasę (užrašyti markeriu).
  3. Dėl didesnio kiekio atvežimo ir pristatymo kitu laiku, galima derinti su direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Alčauskiene (tel. 34 40 22).

Netradicinė anglų kalbos pamoka “Švęskime Europos kalbų dieną”

 

Rugsėjo 26 dieną visoje Europoje švenčiama Europos kalbų diena. Mūsų ketvirtokai rugsėjo mėnesį dalyvavo eTwinning projekte „Let`s celebrate the European Day of Languages with us!“. Šiame projekte dalyvavo 22 Europos mokyklos. Netradicinės pamokos metu, mokiniai skaitė iš užsienio partnerių atsiųstus sveikinimus, klausėsi įrašus skirtingomis kalbomis, atliko kūrybines užduotis.

Biblioterapija — PRADŽIA

Rugsėjis. Mokykla. Knyga. Biblioterapija. Pradžia. Nuo ko prasideda pasaulis? Kas esu „aš“, tas mažas kūno ir sielos gumulėlis, pasimetęs po žvaigždėtu Rugsėjo dangumi, klaidžiojantis senamiesčio gatvelėmis, apkurtintas mašinų riaumojimo, varganas šios žemės padaras, siekiantis visko, kartais trokštantis didžių dalykų— nemirtingumo, amžinybės, šlovės ir grožio, o priverstas tenkinti kasdienos pilkuma ir banalybe, ir galų gale nieko neturintis, nes mirtis viską paverčia dulkėmis? Kaipgi pasaulis gali prasidėti nuo manęs? Ir vis dėlto aš esu visko pradžia. Iš mano giliojo „aš“ į visas puse išeina keliai ir keleliai, aš pats nutiesiu tuos kelius, kuriais išeinu į pasaulį…

Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

Rugsėjo 23 dieną progimnazijoje buvo minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Istorijos mokytoja Inesa Grikšaitė – Lendraitienė, progimnazijos direktorius Aurelijus Liaudanskas mokinius supažindino su genocidu Lietuvoje, kalbėjo apie Lietuvos žydų likimą Antrojo pasaulinio karo metais. Skambant graudžiai fleitos melodijai (grojo Vytautė Galdikaitė, 5v kl. mokinė, akomponavo Vaida Staugaitė – Galminienė) mokiniai simbolinėje Lietuvos teritorijoje padėjo akmenis, uždegė žvakutes, kur daugiausiai ir arčiausiai Klaipėdos buvo nužudyta žydų.

Vėliau Gedminiečiai ir Klaipėdos Žemynos gimnazijos mokiniai bei mokytojai dalyvavo netradicinėje pamokoje – Gargžduose prie paminklo žuvusiems žydams, Vėžaitinės miške esančiose masinių žydų žudynių vietose prisiminė toje vietovėje gyvenusios žydų bendruomenės istoriją, skaudžius įvykius, uždegė žvakes, mirusiuosius pagerbė tylos minute.

„Geriausia Lietuvos „eTwinning“ mokykla 2016“

Mūsų mokykloje vykdytam eTwinning programos projektui „Skirtingų kultūrų suvienyti…“ (mokytojai Gediminas Jonauskas, Saulius Rudelis, Kristina Rudelienė, Asta Jankauskienė) skirtas dar vienas apdovanojimas. Projektas tapo konkurso „Geriausia Lietuvos „eTwinning“ mokykla 2016“ nugalėtoju.

Kaip konkurso nugalėtojai, vieno mokytojo ir penkių mokinių komanda, yra pakviesta dalyvauti į programos „eTwinning“ mokinių stovyklą š.m. spalio 24-25 d., kuri vyks Vilniuje, o mokytojos K. Rudelienė bei A. Jankauskienė – į baigiamąją „eTwinning“ konferenciją š.m. spalio 27-29 d. Atėnuose (Graikija).

Projektas bus eksponuojamas specialiame Europos portalo puslapyje adresu www.etwinning.net

Kviečiame dalyvauti step tėvų grupės užsiėmimuose

3-6 klasių mokinių tėvelius (globėjus) kviečiame dalyvauti nemokamuose STEP Tėvų grupės užsiėmimuose. Užsiėmimai organizuojami, remiantis pasaulyje populiaria tėvų ugdymo programa STEP (angl. Systematic Training for Effective Parenting – Sistemingas efektyvių vaiko auklėjimo įgūdžių lavinimas). Lietuvoje ji įgyvendinama nuo 2010 m. Iki šiandien STEP programa yra viena iš nedaugelio, kurios efektyvumas pagrįstas mokslinių tyrimų rezultatais. užsiėmimų metu Jūs įgysite pasitikėjimo savimi, kaip tėvai, geriau suprasite savo vaiką, sužinosite apie priimtinus vaiko drausminimo būdus. Daugiau informacijos apie programą ir registraciją rasite čia (aktyvi nuoroda).