Klaipėdos miesto herbas Klaipėdos miesto herbas
Klaipėdos Gedminų progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Gedminų g. 3
Klaipėda LT-94167
Įmonės kodas: 190444130

Telefonai:
raštinės (8 46) 34 61 09,
faksas (8 46) 34 59 10
El. p. mokykla@gedminai.lt


Kur mus rasti?

Dalyvaujame projektuose:

Klaipėdos Gedminų progimnazija

fasadas

 

Valdorfiečių bendruomenės vakaras „Kalėdinės kūrybinės dirbtuvėlės“

 

Uždekitm žiburius širdžių,

Uždekim Meilės ugnimi.

Rimty Advento taip jauku, ramu,

Uždekim žiburius širdžių…

 

Kviečiame pasigrožėti ir pasidžiaugti papuošta valdorfiečių eglute ir Advento vainikais. Juos rasite valdorfiečių koridoriuje. Visas dekoracijas sukūrė ir pagamino vaikai, tėveliai, mokytojai Kalėdinių kūrybinių dirbtuvėlių metu, kurios vyko gruodžio 6 d.

Du medaliai, dvi svarbios datos

5b klasės mokiniai su auklėtoja Andžela Martyšiene ir istorijos mokytoja Indre Baldiniene trečiadienio popietę praleido edukaciniame užsiėmime P. Domšaičio galerijoje. Parodoje sustojome prie dviejų eksponatų, lietuvių skulptorių 1928 m. sukurtų medalių: Petro Rimšos Klaipėdos sukilimo penktųjų metinių atminimo medalio ir Juozo Zikaro sukurto Lietuvos nepriklausomybės medalio. Teorinėje dalyje edukacijos vadovė pristatė medalių meno specifiką, kalbėjo apie tai, kad medaliai, neretai vadinami „mažaisiais paminklais“, įprasmina svarbius istorinius įvykius bei asmenybes. Praktinėje dalyje mokiniai kūrė medalį, skirtą Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui paminėti.

Sveikiname !

5b klasės mokinę Vilgailę Mališkaitę, kuri dalyvavo Klaipėdos vaikų piešinių konkurse „Piešiame dziaugsmą“ ir laimėjo 3 vietą. Prizas – visai klasei bilietai į kino teatrą. Auklėtoja Andžela Martyšienė.

„Micro:bit kūrėjų diena” Klaipėdoje

Lapkričio 21 d. Klaipėdos mokslų ir technologijų parke vyko 5-7 kl. mokiniams skirtas renginys Micro:bit kūrėjų diena”, kurį organizavo informatikos mokytojai (taip pat ir mūsų progimnazijos mokytojas Gediminas Jonauskas), Klaipėdos miesto meras ir savivaldybė, VšĮ Edukateka, VšĮ Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, UAB EIT Sprendimai ir VšĮ Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra.

Miesto svečius ir klaipėdiečius pasveikino miesto meras Vytautas Grubliauskas. Organizatoriai Klaipėdos ir aplinkinių miestų mokinius bei jų mokytojus supažindino su „Micro:bit” kompiuteriukais ir jų teikiamomis galimybėmis. Projekto organizatorių teigimu, praėjusių metų gruodį gimusi iniciatyva „Kompiuteriukai vaikams” įgyja pagreitį. Kompiuteriukai šiuo metu jau pasiekė tūkstančius Lietuvos penktokų.

Vėliau vyko programavimo konkursas, kuriame mūsų progimnazijai atstovavo 4d klasės mokiniai Izabelė Mažeikytė, Justas Ragauskas, Vytautas Zokas bei jų mokytoja Vilma Gaidjurgienė. Šios klasės mokiniai dalyvauja respublikiniame projekte „Informatika pradiniame ugdyme“, todėl ir nusprendė išbandyti savo jėgas kartu su penktokais, šeštokais ir septintokais. Mokiniai su „Micro:bit” kompiuteriukais turėjo atlikti tris programavimo užduotis.

Nors prizą (EPSON spausdintuvą) už geriausiai atliktą užduotį laimėjo Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos mokinių komanda, tačiau mūsų mokyklos ketvirtokai nenusivylė. Į savo mokyklą jie grįžo pilni įspūdžių, sužinoję ir išmokę daug naujo. Mokiniai nusprendė nusipirkti tokius kompiuteriukus ir užprogramuoti juos taip, kad šie atliktų pačias neįtikėčiausias komandas.

Pasitikėjimas savimi – nauja mada

Lapkričio 29 d. mokyklos aktų salėje vyko paskaita – diskusija tema „Pasitikėjimas savimi – nauja mada“.

Susitikimą organizavo Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro bendruomenės sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Gintarė Baštunova, o paskaitą pravedė žinoma tinklaraštininkė ir iniciatyvos „Dydis nesvarbu“ įkūrėja Giedrė Valavičiūtė.

Kas yra tobulumas? Ar tikrai modeliai ir aktoriai yra tobuli? Tobulai netobulas. Ar tai egzistuoja? Kaip man išmokti pasitikėti savimi? Meilė sau. Kodėl man neturėtų rūpėti, ką kiti pagalvos apie mane? Kiek daug įtakos gyvenime turi išorinis grožis? Apie tai ir dar daugiau išgirdo 7 -8 klasių mokiniai, gausiai susirinkę į įdomią ir vertingą paskaitą. Lektorė nuoširdžiai dalijosi savo patirtimi, papasakojo, kaip jai sekėsi susidoroti su patyčiomis ir savęs nekentimu mokykloje, kaip išmoko mylėti savo netobulumą. „Patikėkite – tai įmanoma“,- tvirtino lektorė.

Abejingų dalyvių nebuvo, po paskaitos nemažas būrys mokinių lektorei uždavė klausimų, dalijosi savo asmeniniais išgyvenimais, diskusijos metu jaunimas gavo tikrai naudingų patarimų.

Parengė progimnazijos sveikatos specialistė Danguolė Beniušienė

Nacionalinis renginys „Tolerancijos mugė 2017“

Rudens ir žiemos sandūra buvo ypatinga Klaipėdos Gedminų progimnazijoje: net dvi dienas (lapkričio 30 d. – gruodžio 1 d.) čia vyko nacionalinio renginio „Tolerancijos mugė 2017“, kurį organizavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas ir Klaipėdos Gedminų progimnazija, veiklos. Į renginį atvyko mokytojai ir mokiniai iš Lietuvos Tolerancijos ugdymo centrų: Alytaus, Alytaus r. Daugų, Prienų r. Balbieriškio, Kauno, Panevėžio, Vilniaus, Druskininkų, Varėnos, Raseinių r. Ariogalos, Šiaulių r. Kužių, Klaipėdos r. Gargždų, Lapių, Klaipėdos mokyklų.

Po renginio atidarymo visi skubėjo į Tolerancijos ugdymo centrų prisistatymus-mugę. Mugėje išties netrūko šurmulio – centrų atstovai labai išradingai pristatė vykdomas veiklas. Mugėje vyravo džiugi nuotaika, mokytojai bei mokiniai, bendraudami neformalioje aplinkoje, pasisėmė puikių idėjų, surado bendraminčių, aptarė veiklų sėkmes, poveikį įstaigos bendruomenei, kartu žaidė, skanavo regioninių patiekalų, vaidino Forumo teatre, varžėsi viktorinose, rašė laiškus sau, žiūrėjo centrų sukurtus filmukus.

Užsiėmime „Praktikų patirtis: kaip mokyti tolerancijos“ Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato vadovo pavaduotoja, švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė bei Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos etikos mokytoja metodininkė Meilė Platūkienė Klaipėdos mokytojams pristatė savo ilgametę praktiką ugdant toleranciją, supažindino su praktinio pritaikymo galimybėmis formaliajame ir neformaliajame ugdyme.

Konferencijoje-forume „Ar yra vietos tolerancijai Lietuvos mokyklose?“ mokytojai išgirdo skirtingų sričių atstovų pasisakymus apie mokyklai, visuomenei šiandien kylančius iššūkius, ugdant toleranciją, diskutavo. Savo mintimis su mokytojais pasidalijo Lietuvos Respublikos Seimo narys Simonas Gentvilas, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Bubliauskienė, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato vadovas Ronaldas Račinskas, Klaipėdos jaunimo centro teatro studijos „Aušra“ režisierius Gediminas Milinis. Tuo metu mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Būti KITOKIAM: pliusas ar minusas?“ Vakare mokiniai turėjo galimybę susipažinti su nevyriausybinės organizacijos veikla – Klaipėdos dvasinės pagalbos jaunimo centro „Sniego gniūžtės“ savanoriai pravedė socialines kompetencijas ugdančius užsiėmimus.

Pirmąją nacionalinio renginio dieną vainikavo Lietuvos Tolerancijos ugdymo centrų vakaras „Klaipėda – tolerancijos uostas“. Džiugu, kad šio renginio metu buvo pasirašytos dvi centrų įsteigimo sutartys: nuo šiol Tolerancijos ugdymo centrai veiks ir Klaipėdos universitete bei Kretingos r. Kurmaičių pradinėje mokykloje. Šventinio vakaro svečius, Tolerancijos ugdymo centrų atstovus sveikino Klaipėdos vicemerė Judita Simonavičiūtė, Klaipėdos mero patarėjas Albertas Barauskas, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato vadovas Ronaldas Račinskas. Vakaro žiūrovus pakerėjo šokėjų, dainorėlių, muzikantų meniniai pasirodymai, atspindintys įvairių Klaipėdos tautinių mažumų kultūrą.

Antrąją renginio dieną dalyviai buvo pakviesti į Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Klaipėdos viltis“ teatro „Drugelis“ spektaklį „Angelų istorija apie vaivorykštę“. Po abejingų nepalikusio spektaklio mokiniai kartu su aktoriais atliko kūrybines užduotis, sukūrė meninę improvizaciją. O mokytojai tuo metu dalyvavo mokymuose „Tarpkultūrinis ugdymas: iššūkiai ir galimybės“.

Nacionalinis renginys „Tolerancijos mugė 2017“ suteikė puikią galimybę sužinoti apie Lietuvos Tolerancijos ugdymo centrų veiklas, pasisemti praktinės patirties, išgirsti įdomių pašnekovų pasisakymus, diskutuoti, surasti bendraminčių.

 

 

 

Gerumo akcija „1 dūris vietoj 140“ – susitelkime kilniam tikslui

Gedminų progimnazija jungiasi prie Baltijos gimnazijos bendruomenės bei Klaipėdos miesto vaikų, sergančių cukriniu diabetu, klubo „Smalsučiai“ organizuojamos akcijos „1 dūris vietoj 140“ ir ketina bendruomenės paaukotomis lėšomis prisidėti prie cukraus kiekio kraujyje matavimo sensorių įsigijimo. Įsigyti sensoriai būtų padovanoti mažiesiems klaipėdiečiams, sergantiems cukriniu diabetu. Prie šios akcijos prisideda ir „Ąžuolyno“, „Aukuro“, „Žemynos“, „Vėtrungės“ gimnazijos, Sendvario, Martyno Mažvydo, „Smeltės“, Tauralaukio, „Vyturio“ progimnazijos bei Vitės pagrindinė mokykla.

Vieno sensoriaus, skirto matuoti cukraus kiekiui kraujyje, kaina yra 65 eurai, sensorius veikia 2 savaites, tad vaikams nereikia kiekvieną dieną badyti pirštų norint pamatuoti cukraus kiekį kraujyje.

Gedminų progimnazijos nariai gali prisidėti prie šios akcijos aukodami norimą sumą (aukų dėžutė yra progimnazijos fojė prie budėtojos), taip pat prekiaudami (pirkdami) įvairiais gardėsiais progimnazijos kalėdinės mugės metu. Mugės metu surinktų lėšų dalis bus perduota akcijos organizatoriams. Akcijos pradžia – gruodžio 1 d., baigiamasis renginys – gruodžio 20 d.

Ačiū už Jūsų sutelktumą ir norą padėti. Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/Klaip%C4%97dos-miesto-vaik%C5%B3-sergan%C4%8Di%C5%B3-cukriniu-diabetu-klubas-Smalsu%C4%8Diai-1426375870780858/

 

Sveikiname

Sveikiname 5-6 kl. mergaičių ir berniukų komandas (vadovė kūno kultūros mokytoja N.Triuškienė) Klaipėdos m. moksleivių sporto žaidynių Mero taurei laimėti kvadrato I zonos varžybose laimėjus II-ąsias vietas. Mergaičių komanda kovojo su Simono Dacho, Liudviko Stulpino progimnazijų, Vydūno gimnazijos komandomis. Komandoje žaidė šios mokinės: Žiedė Kalinauskaitė (5v kl.), Rimgailė Matulytė (6v kl.), Gabija Jakuta(5v kl.), Arija Mėlinauskaitė (5a kl.), Monika Domeikytė (6d kl.), Augustė Valauskaitė (6d kl.), April Minajevaitė (6d  kl.),Gabrielė Kasparaitė (5d kl.), Rebeka Krylova (5c kl.), Dovilė Grabauskaitė (5c kl.), Radvilė Lukauskaitė (5d kl.), Ula Daniusevičiūtė (5d kl.). Berniukų komanda kovojo su Martyno Mažvydo, Liudviko Stulpino progimnazijų, Hermano Zudermano gimnazijos komandomis. Berniukų komandoje žaidė šie mokiniai: Vygantas Zaboras (6d kl.), Armandas Ros (6b kl.), Jonas Škarnulis (6b kl.),  Justas Rimkus (6v kl.), Naglis Latakas (6v kl.), Oželis Tadas (6d kl.), Armandas Petkus (6b kl.), Matas Dumalakas (5a kl.), Augustas Rimkus (5c kl.), Eduard Dregval (5d kl.), Lukas Kundrotas(5d kl.), Ronaldas Ambrizas(5a kl.)

Paroda „Mokykla 2017“

Lapkričio 25 d. vykusioje respublikinėje parodoje „Mokykla 2017“ prgimnazijos pradinių klasių mokytojos Indra Sudeikienė, Daiva Gaučytė ir Vilma Gaidjurgienė dalijosi gerąja patirtimi ir pravedė 4 veiklas Atradimų laboratorijoje. Dvi veiklos busvo skirtos 1-2 klasių mokinukams: „Atrask linksmąją matematiką“ ir „Blue-bot robotukai ieško lobio“, dvi veiklos  –  mokytojams ir tėveliams „Kūrybiškas matematikos mokymas integruojant informatiką“. Labai džiugu, kad tiek mokiniai, tiek mokytojai ir tėveliai aktyviai įsitraukė į veiklas ir negailėjo gražių žodžių lektorėms.

     Neliko šios veiklos nepastebėtos ir organizatorių, kurie taip pat dėkojo už kruopštų pasirengimą, nuoširdų darbą parodoje, įdomių veiklų parodos lankytojams organizavimą, pasidalijimą savo patirtimi su mokytojais ir mokinių įtraukimą į aktyvų mokymąsi.

SVEIKINAME

Lapkričio 24 d. vykusiame Klaipėdos miesto raiškaus skaitymo konkurse „Užburiantys poezijos garsai“ dalyvavo 8e klasės mokinė Roberta Rubežiūtė  (mokytoja R.Yaburova) ir 8b klasės mokinys Eduard Ponomarenko (mokytoja N.Deviatajeva). Sveikiname Robertą Rubežiūtę, užėmusią konkurse II vietą.